İsmail Kahraman

İsmail Kahraman

Tedarikçiler Kendilerini İnşaat Firmaları Gibi Güncellemeli

A+A-

İnşaat Deryası’nı uzun bir süredir ilgi ile takip ediyorum. İzmir’den dünyaya açılan bir pencere olma yönünde hızla ilerlemekte. Bu yolculukta başta editör Zübeyit Bey olmak üzere emeği geçen herkesi kutlarım. İnşallah bende bu ailenin bir parçası olarak bundan sonra kendi mesleki tecrübelerimi buradaki köşemden sizlerle paylaşacağım.

Bana ayrılan bu köşemde ilkyazımın heyecanını yaşamakla birlikte inşaat sektörünün az konuşulan yanı malzeme ve tedarik konularıyla ilgili konuları yazacağım.

Ülkemizde inşaat sektörü hızla büyümekte, marka projeler hızla üretilmekte. İzmir bu anlamda çok yeni bir pazar ve birçok yatırımcı İzmir’de proje hayata geçirmeye başladı. İzmir’i radarına alan ve yatırım için ön araştırma yapan inşaat firmaları da önümüzdeki süreçte İzmir’i mesken tutacaklar. Anlayacağımız İzmir’i ciddi yatırımlar bekliyor.

İzmir’de yatırım yapacak olan müteahhit ve yatırımcılara, inşaat malzemelerinde tedarik sağlamak, bu tedariği İzmir’den sağlamak ve İzmir’in ekonomisine katkı koymak en az yapılacak projeler kadar önemli. Yapılacak projelerin tedariğini İzmir’den sağlamak İzmirlinin alım gücünü arttırmaya vesile olacaktır. İnşaat malzemeleri tedarikçileri olarak bize ve sektörde faaliyet gösteren arkadaşlarımıza çok iş düşüyor.

Öncelikli olarak rekabet edilebilir fiyat politikaları geliştirmek, lojistik ve hizmet anlamında sürdürülebilir bir ivme yakalamak, alternatif ürün sunmak, proje tasarım çalışması içerisinde bulunmak, mimari ve tasarım desteği sağlamak ve en önemlisi tedarikçiler olarak kendimizi tıpkı inşaat firmaları gibi güncellemek zorundayız. Aksi taktirde projeler başlar, biter bizler ise sadece bitiğini seyrederiz.

İzmir’deki beyin ve iş gücünü İstanbul ve yurtdışına kaçırmamak adına elimizi taşın altına sonuna kadar koymak zorundayız.

İzmir’in yarınlarına, çocuklarımıza güzel ve yaşanabilecek bir şehir bırakmak için, ekonomimizi daha güçlü yapmak için hep birlikte başarılı işlere imza atmalıyız.

Sağlıcakla kalın…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.