Hasan Yılmaz

Hasan Yılmaz

Birlik ve Beraberlik Duygularıyla Merhaba

A+A-

Merhaba...

Sevgili arkadaşım Niyazi Gültekin İnşaat Deryası internet sitesini kurduklarını bana da teknik konulardayazılarımı paylaşmak üzere yer verebileceklerini söyleyince düşünmeden kabul ettim. Teşekkür ederim. Sektörümüze paylaşımlarıyla olumlu katkı koyacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun.

İlk yazımda teknik konulara girme yerine biraz kendimden bahsedip inşaat  sektörünü ilgilendiren teknik başlıklardan söz edeceğim.1989 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi  Harita ve Kadastro Mühendisliğinden mezun oldum. Meslek hayatım kendimize ait aile şirketimizde İzmir'de devam etmektedir.  1999-2004 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi il genel meclis üyeliği ve Bornova Belediyesi belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundum. İmar komisyonunda yer aldım ve kentimizin hayrına olan, İzmir’imizin daha çok gelişmesine olanak sağlayan çalışmaların altına imza attım. İzmir Müteaahitler Federasyonu’nun kuruluşunda görev aldım. Halen Genel Sekreterlik görevimi sürdürmekteyim.

Teknik konu ve sorunlarda ana başlıklarla:  Çevre Düzeni Planı, Nazım Plan, Koruma İmar  Planı, Uygulama İmar  Planı, Revizyon Plan, Sit Alanları ve dereceleri, İmar Uygulamaları, İmar Uygulamalarında bölgelere göre uygulama farklılıkları, Parselasyon Planlarının mahkemece iptali ve geri dönüşümü, İmar Planı iptalleri ve getirdiği sorunlar, Mücavir Alanlar, Kentsel Dönüşüm, Kentsel Dönüşüm bölgelerinde uygulama sorunları, Yerinde Dönüşüm,  Halihazır harita nedir, ne işe yarar, Düzenleme  Sınırı , Tevhid İfraz,Yapıyeri Uygulama ve Kot Krokisi ,Yüksek Yapı , Kat İrtifakı kurulmasında dikkat edilecek hususlar eklentiler ve tahsisler , Kat Mülkiyeti , Kadastro Kanunu ,Kadastro yenileme, Çap, Aplikasyon , İmar  Durumu aklıma gelen  arasındadır.

Sonraki yazılarımda bir konuyu tüm detaylarıyla ele alıp sizlere faydalı olmayı umut ediyorum.

Birlik ve beraberlik içerisinde sağlık ve mutlukla kalın. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.