Niyazi Gültekin

Niyazi Gültekin

Seçimin Asıl Kazananı!

A+A-

İzmir Ticaret Odası 67. İnşaat yapım ve Onarım komitesinden meclis üyesi adayı olduğumdan ve yoğun bir seçim kampanyası yürüttüğümden dolayı son 1 aydır köşe yazılarıma ara vermek zorunda kaldım.

‘Müteahhitlik sektörünü böldürmeyeceğiz’ diyerek iki federasyonu birleştirip ortak liste çıkardığımız seçimleri çok şükür kazandık. Ben de Ticaret Odası’nda 67. Komiteden meclis üyesi seçildim. Allah nasip ederse yeni görevimizde sektörümüzün sorunlarını en iyi şekilde temsil edeceğiz.

Bu yazımda seçim çalışmalarının perde arkasından ve seçimin asıl kazananından söz etmek istiyorum.

İlk önce belirtmek isterim ki bizim seçimlerimiz siyasi parti seçimleri değil. Bizim karşımızda yarışan meslektaşlarımız bizim dostlarımız, kardeşlerimiz. Bize oy veren/vermeyen tüm meslektaşlarımızla yine kol kola olmaya devam edeceğiz.

9 Nisanda çekişmeli bir rekabet yaşadık, 10 nisanda tekrar karşı listede yer alan tüm meslektaşlarımızla dostluğumuzu sürdürmeyi devam ettirdik. Hatta kazandıktan sonra beni ilk arayıp tebrik edenlerden biri de karşı listede yer alan 25 yıllık dostum.

Necip Nasır ve Ziya Dağlıer’in federasyonunun bu seçimde birleşmesi çok isabetli bir karar oldu. İki federasyona bağlı derneklerin başkanları ve yönetimleri de birkaç ay süren seçim kampanyası döneminde çok büyük emeklerle; zamanından, işinden, ailesinden fedakarlık ederek yoğun bir çalışma yürüttüler. Seçimde emeği bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Başkanlık yarışında da komite olarak değişimden yana tercihimizi kullandık. İzmir ve Türkiye’de önemli hizmetlerde bulunmuş, İzmir iş dünyasına çok büyük bir sinerji getireceğine gönülden inandığımız Mahmut Özgener’i destekleme kararı aldık.

***Seçimin kazananı***

67. komitemizde 11 asil 11 yedek arkadaş listeden başarıyla çıktık. Seçim listesinde kazanan 22 kişinin adı geçiyor ama bu seçimin asıl galibinin sayısı binleri geçiyor.

Bu seçimin asıl kazananı ameliyatlı haliyle sandık başına gelip bize oy veren meslektaşımızdır.

Bu seçimin asıl kazananı 1 saat trafikte kalan, daha sonra trafik kazası yapıp geri döndükten sonra ben bir şekilde ayarlayıp oy kullanmaya geleceğim diyen meslektaşımızdır.

Bu seçimin asıl kazananı sırf seçimde oy kullanabilmek için işlerini bırakıp il dışından gelen meslektaşlarımızdır.

Bu seçimin asıl kazananı haftanın en yoğun iş gününde işini-gücünü bırakarak saatlerce trafik çilesi çeken ama gelip oyunu kullanan tüm meslektaşlarımızdır.

Bu seçimin asıl kazananı hiçbir menfaati olmadan, listede yer almadığı halde seçimi kazanmamız için aylarca koşturan meslektaşlarımızdır.

Bu seçimin asıl kazananı değişimden yana bi’rey kullanan tüm meslektaşlarımızdır.

Onların desteği olmadan ben ve ekip arkadaşlarım seçilemezdik. Bizden desteğini esirgemeyip, büyük fedakarlıkta bulunarak gelip oyunu kullanan tüm arkadaşlarımıza gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.