Yakutiye'de 4 Milyon 570 Bin TL'ye Satılık Gayrimenkul!

Yakutiye'de 4 Milyon 570 Bin TL'ye Satılık Gayrimenkul!

Erzurum Yakutiye'de 1887,41 metrekarelik alan üzerinde yer alan gayrimenkul 4 milyon 570 bin 974 TL bedelle ihale ediliyor. Satışa konu taşınmazın ihalesi 23 Şubat'ta gerçekleşecek.

A+A-

Erzurum Yakutiye'de 1887,41 metrekarelik alan üzerinde yer alan gayrimenkul 4 milyon 570 bin 974 TL bedelle ihale ediliyor. Satışa konu taşınmazın ihalesi 23 Şubat'ta gerçekleşecek. 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri: Erzurum İl, Yakutiye İlçe, İstasyon mah. 7453 Ada 3 Parsel taşınmaz tapu kaydında arsa olarak görünsede mahallinde yapılan keşifte bodrum kat, zemin kat ve 5 normal kat olmak üzere toplam 7 kattan oluşan yapı olduğu her katta 4 daire olup toplam 28 adet daire olduğu tespit edilmiştir.Daireler 3 oda 1 salon banyo,wc, hol ve mutfaktan oluşmakta olup dairelerin ortalama alanları 175 m² olduğu tespit edilmiştir.Binanın kaloriferli ve doğalgaz kombi sistemli kalorifer peteklerinin panel radyatör olduğu tespit edilmiştir.Taşınmazın toplam arsa alanı 1887,41m2 dir. Binanın çevre düzenlemesi tamamlanmış olup belediyesinin hertürlü alt ve üst yapı hizmetinden faydalandığı görülmüştür.Yapının yaklaşık 10 yıllık bir yapı olması, bakımlı olup mevcut durumuna göre %10 yıpranma olduğu kanaati getirilmiştir.

 

Adresi: İstasyon Mah.Yem Sanayi Yolu S.S Miraç Yapı Kooperatifi Yakutiye / ERZURUM

Yüzölçümü : 1.887,41 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bl-5 Bina Yüksekliği Ön bahçe mesafesi 5m Blok nizam

Kıymeti : 4.570.974,50 TL,

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 23/02/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 20/03/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi)

 

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/5284 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/12/2016

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.