Ümraniye'deki 2B Arazilerinin İmar Planları Meclisten Geçti!

Ümraniye'deki 2B Arazilerinin İmar Planları Meclisten Geçti!

Ümraniye ilçesi Kazım Karabekir, Elmalıkent, İnkılap, Topağacı, Dumlupınar, Hekimbaşı bölgelerinde bulunan 2B arazilerinin 1/5000 ölçekli nazım imar planları Ümraniye Belediyesinin göstermiş olduğu yoğun çabalar sonucunda meclisten geçti.

A+A-

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve ekibinin 2B arazileri için verdiği mücadelenin meyveleri bugün yeşermeye başladı. Geçtiğimiz sene ekim ayında meclis gündemine alınan 2B arazilerinin 1/5000 ölçekli nazım imar planları bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinden oybirliğiyle geçti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın televizyon programlarında defaatle müjdelediği Kazım Karabekir, Topağacı, Dumlupınar, Hekimbaşı, Elmalıkent ve İnkılap mahallelerinin 1/5000 ölçekli nazım imar planları bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinden geçti. Akabinde meclis kararının Ümraniye Belediyesine gelmesiyle beraber 1/1000 ölçekli nazım imar planı hazırlanacak ve Başkan Hasan Can’ın verdiği demeçlerdeki gibi 2017’nin sonbaharında bu bölgelerde ruhsatlı inşaat yapımı başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, konuşmalarına başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş olmak üzere, tüm komisyon üyelerine teşekkür ederek başladı. Başkan Hasan Can, 2008 yılında imarsız olarak Ümraniye’ye geçen daha sonra uzlaşma yoluyla imar çıkartılan bölgeler için de meclise teşekkürlerini sunarak konuşmalarını sonlandırdı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum