1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Tekirdağ Şeker Fabrikası İhalesi 19 Temmuzda
Tekirdağ Şeker Fabrikası İhalesi 19 Temmuzda

Tekirdağ Şeker Fabrikası İhalesi 19 Temmuzda

Tekirdağ Şeker Fabrikası'nın nisan ayında iptal edilen ihalesi 19 temmuzda gerçekleşecek. Yeni ihalede teminat tutarı 750 bin liradan 250 bin liraya düştü.

A+A-

Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi tarafından Tekirdağ İli, Muratlı İlçesi, Kurtpınar Mahallesi'ndeki şeker fabrikası özelleştiriliyor. 

29 Mart 2018 tarih ve 30375 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ve son teklif verme tarihi 10 Nisan 2018 saat 14:00 olan Tekirdağ ili, Muratlı İlçesi, Kurtpınar Mahallesi 588 Ada ve 1 Nolu parselde bulunan 21 bin 671 metrekare yüzölçümlü taşınmazın satış ihalesi 2 Nisan'da iptal edilmişti. 

İlk ihalesinde 750 TL olarak belirlenen geçici teminat bedeli bu kez 250 TL olarak belirlendi. İhale 19 Temmuz'da gerçekleşecek.

MUHTELİF TAŞINMAZLAR ÖZELLEŞTİRİLECEKTİR

Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketinden:

Aşağıda detayı yazılı Bir (1) Adet taşınmaz Şirketimiz tarafından, 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkındaki Kanun kapsamında “SATIŞ” yöntemi ile özelleştirilecektir.

seker-fabrikasi-ihalesi.jpg

1 - İhale; birden fazla teklif sahibinden kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapılmak suretiyle “PAZARLIK USULÜ” ile gerçekleştirilecektir. İhale Komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde ihale pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilir. İhaleye gerçek ve tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilirler.

2 - İhalenin geçici teminatı yukarıda gösterilmiş olup, geçici teminatı olmayan teklifler değerlendirmeye alınmayacaktır. Teminatlar banka teminat mektubu veya nakit olabilecektir.

3 - Teklifler, İhale Şartnamesinde belirtilen hususlar dikkate alınarak hazırlanıp yukarıdaki tabloda belirtilen son teklif verme tarih ve saatine kadar Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü-Mithatpaşa Cad. No: 14   06100 - Yenişehir/ANKARA adresinde bulunan Haberleşme ve Arşiv Müdürlüğüne elden teslim edilecektir.

4 - Son teklif verme tarih ve saatinden sonra verilecek teklifler değerlendirmeye alınmayacaktır. Satışa konu taşınmaz için verilen teklifler, 19/07/2018 Perşembe Günü Saat: 14.00’de İhale Komisyonu tarafından açılacak ve pazarlık görüşmelerinin yapılacağı tarih teklif sahiplerine bilahare bildirilecektir.

5 - Teklif sahipleri tekliflerini Türk Lirası cinsinden verecekler ve ihale Türk Lirası üzerinden peşin fiyat esasına göre değerlendirilecektir.

6 - İhaleye katılmak için öncelikle İhale Şartnamesinin alınması zorunludur. İhale Şartnamesi;

• Mithatpaşa Cad. No: 14   06100-Yenişehir/ANKARA adresinde bulunan Genel Müdürlüğümüz veznesine veya

• Türkiye İş Bankası Başkent Kurumsal Şubesi/ANKARA nezdinde bulunan Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğünün TR93 0006 4000 0014 3990 0475 98 no’lu hesabına KDV dahil 200,- TL yatırılarak ve ihale konusu taşınmazın ismi belirtilerek alınmış olan “………….. ihale şartnamesi bedeli” ifadesini içerir şekilde ve üzerinde ihaleye katılacak olan gerçek kişi, tüzel kişi, ortak girişim grubunun veya ortak girişim grubunun üyelerinden birinin isminin de açıkça belirtildiği dekont karşılığında Şirketimiz Pazarlama ve Satış Dairesi Başkanlığı-Dahili Satış Müdürlüğünden temin edilebilir.

• İhale Şartnamesi için ödenen bedel her ne surette olursa olsun iade edilmez.

7 - Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. İhale işlemlerini 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkındaki Kanun hükümleri çerçevesinde yürütmektedir. İhale işlemleri 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa tabi olmayıp Şirketimiz, ihaleyi yapıp yapmamakta veya dilediğine yapmakta serbesttir.

8 - Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. son teklif verme tarihini belirli bir tarihe kadar veya bilahare belirlenecek bir tarihe kadar uzatmada serbesttir. Bu husus son teklif verme tarihinin sona ermesinden önce duyurulacaktır.

9 - Özelleştirme işlemleri her türlü vergi, resim ve harç ve KDV’den muaftır.

10 - İhale ile ilgili bilgiler 0 312 458 57 57 nolu telefondan ve www.turkseker.gov.tr adresinden alınabilir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.