1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Sasalı'da 5.4 Milyon TL'ye Satılık Arsa
Sasalı'da 5.4 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Sasalı'da 5.4 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Çiğli Sasalı'da bulunan 7.801 metrekarelik sanayi alanı imarlı arsa icradan açık artırmayla satışa çıktı. 5 milyon 460 bin TL muhammen bedelle satışa sunulan arsanın ihalesi 27 ekimde gerçekleşecek.

A+A-

Çiğli Sasalı'da bulunan 7.801 metrekarelik sanayi alanı imarlı arsa icradan satışa çıktı. 5 milyon 460 bin TL muhammen bedelle satışa sunulan arsanın ihalesi 27 ekimde gerçekleşecek. 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Taşınmazın Özellikleri: İzmir ili Çiğli ilçesi Sasalı köyü 201 ada 2 parsel sayılı taşınmaz arsa niteliğinde olup, halen üzerinde herhangi bir muhtesad bulunmamaktadır. Düz bir konumdadır. Her türlü alt yapı hizmetleri tam olarak hazır değildir. İmarı sanayii binası inşaasına müsaittir. İmar yolları tam olarak açılmamıştır. Yakın civarında bitmiş kullanılır durumda sanayi binaları bulunmaktadır.

Adresi Sasalı Mahallesi 1.Sok. No.80Çiğli / İZMİR
Yüzölçümü : 7.801,00 m2.
İmar Durumu Çiğli Sasalı mahallesinde tapunun K17-c-3d pafta 201 ada 2 nolu parselinde kayıtlı kayıtlı bulunan gayrimenkul ile ilgili, 02/01/2017 tarih 13 sayılı bakanlık makamının oluru ile onaylanan Sasalı Mahallesi 1.bölge (Merkez ve Çevresi ) 1/1000 ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planında yapılan incelemede; Anılan parselin Emsal:0,40 oranlı "Sanayi Alanı" (İçerisinde sanayii teisleri ile sanayiiye hizmet vermek üzere diğer yapı ve tesislerin de yapılabileceği alanlardır. Bu alanlarda Sulak Alanların Korunması Yönetmeliğinde Tampon Bölgelerde yapılabilecektesislere ilişkin tablo E-1 ve Ek-2 de belirtilen hususlara uyulacaktır. Emsal 0.40 Min. İfraz büyüklüğü: 5000m2 ifrazlardan sonra elde edilecek parsellerin imar yoluna cephesi 40 metreden az olamaz. Bu alanlarda yükseklik teknolojinin gereği kapsamında mania planı kriterleri doğrultusunda Belediyence belirlenecektir. Sanayi alınında yer alacak İdari Binalar 2 katı geçemez) olarak belirlenen alana isabet ettiği, 27/04/2017 tarihli ve 76071 sayılı Çevre ve Şehircilik Makamı Olur'u ile "Sürdürülebilir Koruma Kontrollü Kullanım" alanı içinde kaldığı, 21 Ocak 2017 tarih ve 2016/9620 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla "Büyük Ova Koruma "alanı içerisinde kaldığı, tesbit edilmiştir.

Kıymeti 5.460.700,00 TL
KDV Oranı :
Kaydındaki Şerhler : Doğal Sit-Sürdürülebilir koruma ve Kontrollü Kullanım alanıdır.
1. Satış Günü 27/10/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü 27/11/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Karşıyaka 3.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin P sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki 5. günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin P sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında (1.092.140.000,00)TL.pey akçesi teminatı ihale başlama saatine kadar.Vakıflar Bankası Karşıyaka Şubesine yatırıp dekontunu ibraz etmeleriveya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Elektronik ortamda teklif vererek arttırmaya katılacakların teminatlarını T.Vakıflar Bankası Karşıyaka şubesindekimemurluğumuzun TR 82 0001 5001 5800 7300 6029 74 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.