Şanlıurfa Gölpınar'da 5.9 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Şanlıurfa Gölpınar'da 5.9 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Şanlıurfa Merkez Gölpınar'da bulunan Antep fıstığı bahçesi vasfında olan gayrimenlul 5 milyon 931 bin TL bedelle icradan satılıyor. Satışa konu taşınmazın ihalesi 18 Ocak'ta gerçekleşecek.

A+A-

Şanlıurfa Merkez Gölpınar'da bulunan Antep fıstığı bahçesi vasfında olan gayrimenlul 5 milyon 931 bin TL bedelle icradan satılıyor. Satışa konu taşınmazın ihalesi 18 Ocak'ta gerçekleşecek. 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri :Şanlıurfa ili Merkez ilçesi Gölpınar Mah. 811 parselde kayıtlı bağ ve tarlanın 35-40 yaşlarında kapama Antep fıstığı bahçesi vasfında olduğu, bahçedeki ağaçların gelişimi dikkate alındığında bakım ve periyodik işlemlerin (sürüm, budama, ilaçlama vb..) zamanında yapıldığı, Taşınmazın toprak yapısı itibarıyla killi-tınlı bir yapıya sahip olup %3-5 eğimli, erozyon ve drenaj sorunu olmayan organik maddece zengin kırmızı-kahverengi toprak grubundan olup orta derin profillidir. Bitki ekolojisi ve floral yapısı itibarı ile tipik bir iklim özelliği arz etmektedir. Taşınmazın Şanlıurfa merkeze yakınlığı, yüzölçümü, müşterekliği, üzerinde bulunan müktesatlar, konumu, imar ve mücavir saha durumunun güncenliği, coğrafi yapısı vs. gibi unsurların yanısıra mücavir sahasında bulunan diğer taşınmazların emsal satışları araştırılmış ve serbest piyasa şartlarında 70.000 TL ile 120.000 TL arasında olmak kaydıyla 1 dekarının ortalama 90.000 TL olacağı kanatine varılmıştır. Taşınmaz toplam 65.900 m²'dir.

Kıymeti : 5.931.000,00 TL 

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 18/01/2017 günü 09:40 - 09:45 arası

2. Satış Günü : 16/03/2017 günü 09:40 - 09:45 arası

Satış Yeri : ŞANLIURFA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. 

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 15/12/2016

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.