Samsun Tekkeköy'de Yeni İmar Yolları Yapılıyor!

Samsun Tekkeköy'de Yeni İmar Yolları Yapılıyor!

Tekkeköy Belediyesi, nüfusun ve kentleşmenin her geçen gün katlanarak arttığı ilçede çoğalan yapılaşmaya yönelik yeni imar yolları açarak kentin farklı alanlara doğru gelişmesine, konutlaşmasına ve büyümesine olanak sağlıyor.

A+A-

Tekkeköy Belediyesi, nüfusun ve kentleşmenin her geçen gün katlanarak arttığı ilçede çoğalan yapılaşmaya yönelik yeni imar yolları açarak kentin farklı alanlara doğru gelişmesine, konutlaşmasına ve büyümesine olanak sağlıyor. Yeni açılan imar yollarının yeni yerleşim yerlerinin oluşması ile ilçenin gelişmesinde, büyümesinde ve farklı yönlere doğru açılmasında en büyük faktör olduğunu ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçemizin merkezindeki imarın yaklaşık on yıl önce tamamlanmış olmasına rağmen bizim dönemimize kadar düzenli imar yolu çalışması yapılmamıştı. İlk yönetime geldiğimizde imar yollarının açılması konusunun üzerinde durduk ve ilçe merkezindeki imar yollarını tek tek açmaya başladık. Bir ilçenin gelişmesinin ilk adımlarının yeni imar yollarının açılmasıyla başladığını çok iyi biliyoruz. Bu bilinçle hareket ederek iki buçuk yıl içerisinde 128 kilo metre yeni imar yolu açtık. Yine Büyükşehir Belediyemizde bizimle birlikte koordineli hareket ederek bulvar ve caddeleri de açtırdık. Yapmış olduğumuz girişimler ve çalışmalar neticesinde 60 yıllık belediye tarihinde ilk defa bizim dönemimizde ilçenin merkezinde çıkışın sağlandığı ikinci bir caddemiz oldu. Yeni yolların açılmasıyla bu alanlara vatandaşlarımız veya müteahhitler binalar yapılmaya başlıyor. Böylelikle yeni mahalleler, sokaklar, apartmanlar derken yeni bir yaşam alanı ortaya çıkıyor. Yine bu alanlarda iş yerleri, marketler açılıyor ve ilçe farklı alanlara doğru gelişme gösteriyor. Tekkeköy yapılaşma ve konut artışı ile inşaat sektörü yönünden Samsun’un en önemli ivme gösteren ilçeleri arasında yer alıyor” dedi.

İmar yolları ulaşım ağını genişletiyor

İlçedeki ulaşım ağını genişletecek ve planlı yapılaşmanın önünü açacak çalışmaları tamamlamak için yoğun mesai harcadıklarını söyleyen Başkan Togar, “Gelişime ve daha da büyümeye açık, tercih edilen bir ilçe olan Tekkeköy’de yapılaşma hızla artış gösteriyor. Belediye olarak bizde yeni imar yollarını açarak ilçenin gelişimine en büyük katkıyı sağlıyoruz. Ekiplerimiz mevcut imar planlarında yol olarak görünen ancak açılmamış yolları imara ve şehirleşmeye uygun, planlı bir şekilde açıyor. İmar planlarında bulunan yollar açılarak vatandaşların ulaşım alternatifleri çoğalıyor ve mahallelerde yeni yerleşim alanları oluşuyor. Yeni imar yolu açma çalışmaları mevcut yollara göre kat kat daha fazla emek isteyen ve masraflı bir iş olmasına rağmen yollarımızı hız kesmeden açıyoruz ve de açmaya devam edeceğiz. Mahallerimizde yeni açılan imar yollarına Belediyemiz Fen İşleri ekipleri tonlarca dağ malzemesi, elek altı malzemeyle doldurup silindirler aracılığı ile sıkıştırarak zemini sağlamlaştırıyor. Ardından yollar, üzerine yapılacak sıcak asfalt, beton, taş parke gibi üst yapı çalışmalarına hazır hale gelmiş oluyor” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.