Özelleştirme Yüksek Kurulu'ndan İmar Değişikliklerine Onay!

Özelleştirme Yüksek Kurulu'ndan İmar Değişikliklerine Onay!

Resmi Gazete'de yayımlanan ÖYK kararına göre, özelleştirme kapsam ve programında bulunan illerdeki imar planı değişiklikleri onaylandı.

A+A-

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), bazı imar planı değişikliklerini onayladı

Resmi Gazete'de yayımlanan ÖYK kararına göre, özelleştirme kapsam ve programında bulunan mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğüne ait Bolu'nun Merkez ilçesi Tabaklar Mahallesi'ndeki 425 ada 14, 15, 16 ve 27 nolu parsellere yerleşik konut alanı, ticaret-turizm-konut alanı, park, kanal ve yol kullanım kararlarının getirilmesine yönelik Bolu Kent Bütünü Nazım İmar Planı Değişikliği, Nazım İmar Planı Değişikliği ve Uygulama İmar Planı Değişikliği onaylandı.

Kurul, mülkiyeti Maliye Hazinesine ait Eskişehir'in Odunpazarı ilçesi Sultandere Mahallesi'ndeki 306 ada 1 nolu parsele gelişme konut alanı, park ve yaya yolu ve bölgesi kullanım kararlarının getirilmesine ilişkin nazım i̇mar planı değişikliği ve uygulama i̇mar planı değişikliğini uygun buldu.

Mülkiyeti TEDAŞ’a ait İstanbul'un Bakırköy ilçesi Kartaltepe Mahallesi'ndeki 1091 ada 12 nolu parsele yönelik nazım i̇mar planı değişikliği ve uygulama i̇mar planı değişikliğinin kabulüne dair ÖYK kararının iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle Danıştay 6. Dairesine açılan davada, dava konusu işlemin iptaline karar verildi. Mahkeme kararlarının gereklerinin yerine getirilmesini teminen Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca hazırlanan İstanbul'un Bakırköy ilçesi Kartaltepe Mahallesi 1091 ada 12 nolu parsele gelişme konut alanı, park alanı ve yol kullanım kararlarının getirilmesine ilişkin nazım i̇mar planı ve uygulama i̇mar planı onaylandı.

Kurul, mülkiyeti tta Gayrimenkul AŞ'ye ait Zonguldak'ın Merkez ilçesi Fatih Mahallesi'nde 255 ada 13 nolu parsele gelişme konut alanı, ticaret-konut alanı, i̇dari hizmet alanı, park ve yol kullanım kararlarının getirilmesine ilişkin i̇lave-revizyon nazım i̇mar planı değişikliği ve i̇lave-revizyon uygulama i̇mar planı değişikliğinin onaylanmasına karar verdi.

Mersin'in Silifke ilçesi Taşucu Limanı ve geri bölgesindeki Türkiye Selüloz ve Kağıt Fabrikaları AŞ ve Maliye Hazinesi adına kayıtlı alanlar ile devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanlara yönelik liman alanı, lojistik tesis alanı, sanayi alanı, park, yol fonksiyonları önerilmesine ilişkin çevre düzeni planı değişikliği, nazım i̇mar planı ve uygulama i̇mar planına izin verildi.

Türkiye Elektromekanik Sanayi (TEMSAN) AŞ mülkiyetindeki Ankara'nın Yenimahalle ilçesi Orman Çiftliği Mahallesi sınırları içinde yer alan toplam 11 bin 931 metrekare yüzölçümlü 43308 ada 4 nolu parsele ticaret alanı kullanım kararı getirilmesine ilişkin nazım i̇mar planı değişikliği ve uygulama i̇mar planı değişikliğinin onaylanması uygun görüldü.

Kurul, mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü adına kayıtlı Ankara'nın Keçiören ilçesi Hasköy Mahallesi sınırları içindeki 15 bin 272 metrekare yüzölçümlü parsele yönelik ticaret alanı ve yol kararı getirilmesine ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca hazırlanan nazım i̇mar planı değişikliği ve uygulama i̇mar planı değişikliğini onayladı.

ÖYK tarafından Çanakkale'nin Gökçeada ilçesi Yeni Mahallesi'nde mülkiyeti Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ ve Maliye Hazinesine ait 321 ada 1, 18, 27, 28 ve 29 nolu parseller ile devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanları içeren kuzu limanı alanına yönelik yolcu limanı, yat limanı ve sahil güvenlik destek tesis alanı, yol fonksiyonları önerilmesine ilişkin nazım imar planı ve koruma amaçlı uygulama imar planı onaylandı.

Kurul, Çanakkale'nin Eceabat ilçesi Kemalpaşa Mahallesi'nde mülkiyeti Maliye Hazinesine ait 1 ada 3, 5, 6 ve 7 nolu parseller ile devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanları içeren Kabatepe Limanı alanına yönelik liman alanı, ağaçlandırılacak alan, otopark, taşıt yolu fonksiyonları önerilmesine ilişkin koruma amaçlı nazım imar planı ve koruma amaçlı uygulama imar planını uygun buldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.