1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Narlıdere'de 15,5 Milyon TL'ye Satılık Arsa
Narlıdere'de 15,5 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Narlıdere'de 15,5 Milyon TL'ye Satılık Arsa

İzmir'in Narlıdere ilçesinde bulunan 7.742 metrekarelik arsa icradan satışa çıkarıldı. 9 eylülde ihalesi yapılacak olan arsa 15 milyon 500 Bin TL'den satışa sunulacak.

A+A-

İzmir'in Narlıdere ilçesinde bulunan 7.742 metrekarelik arsa icradan satışa çıkarıldı. 9 eylülde ihalesi yapılacak olan arsa 15 milyon 500 Bin TL'den satışa sunulacak.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Satışa konu taşınmaz tek ada, tek parsel olarak düzenlenmiş olup EĞİTİM SİTESİ olarak planlanmıştır. Kısmen eğimli ve dalgalı topoğrafik yapıya sahip taşınmazın kuzeyinde; Öğretmen Sokak, doğusunda; Kumru Sokak, güneyinde; Serçe Sokak, batısında; Ateş Sokak bulunmaktadır. Taşınmaz toplu taşıma araçlarının güzergahı olan Öğretmen Sokağa cepheli olup Mithatpaşa Caddesine yaklaşık 320 m., Narlıdere Otoyol çıkışına yaklaşık 575 m. direk uzaklıkta bulunan konuma sahip olup mevcut konumu ile ulaşım ve taşıma imkanları iyi olarak değerlendirilmiştir. Taşınmaz Narlıdere Dinlenme ve Bakımevine yaklaşık 20 m., Uğurlu Camisine yaklaşık 50 m., Prof. Dr. Aziz Sancar Orta Okuluna yaklaşık 230 m., Mustafa Şık İlköğretim Okulu ve Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yaklaşık 300 m. Narlıdere İlçe Emniyet Müdürlüğüne yaklaşık 275 m., Narlıdere Belediyesi ve Narlıdere Atatürk Kültür Merkezine yaklaşık 380 m. direk uzaklıkta bulunmaktadır. Taşınmazın tüm belediye ve altyapı hizmetlerinden yararlanma imkânı mevcut olup civarında 8 – 13 katlı apartmanların ve sosyal tesislerin bulunduğu görülmüştür.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri İzmir İl, Narlıdere İlçe, 5025 Ada, 13 Parsel, NARLIDERE Mahalle, Arsa
Adresi Narlıdere Huzur Mahallesi Kuzeyinde Öğretmen Sokak, Doğusunda Kumru Sokak, Güneyinde Serçe Sokak, Batısında Ateş Sokak Bulunan Boş Arsa/ İZMİR
Yüzölçümü 7.742,00 m2

Kıymeti 15.500.000,00 TL
KDV Oranı %18
İmar Durumu " E=1.00 YAPILANMA KOŞULLU EĞİTİM SİTESİNE İSABET ETTİĞİ" belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler Şekilde sarı boya ile gösterilen kısımdan Etibank umum müdürlüğü lehine daimi irtifak hakkı 16/2/1967
1. Satış Günü 09/09/2020 günü 16:00 - 16:10 arası
2. Satış Günü 14/10/2020 günü 16:00 - 16:10 arası

Satış Yeri : İzmir Bölge Adliye Mahkemesi müzayede salonu (Stadyum metro durağı karşısı)
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.