1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Konak'ta 33 Milyon TL'ye Satılık Arsa!
Konak'ta 33 Milyon TL'ye Satılık Arsa!

Konak'ta 33 Milyon TL'ye Satılık Arsa!

İzmir'in Konak ilçesi Mersinli mahallesinde yeni kent merkezi sınırları içerisinde kalan 2.975 metrekarelik arsa icradan satışa çıktı. AKS: 0.40, KASK: 3,50 koşullu, Merkezi İş Alanı alanında ayrık nizam 9 kat imarlı arsanın satış fiyatı 33 milyon TL.

A+A-

İzmir'in Konak ilçesi Mersinli mahallesinde yeni kent merkezi sınırları içerisinde kalan 2.975 metrekarelik arsa icradan satışa çıktı. AKS: 0.40, KASK: 3,50 koşullu, Merkezi İş Alanı alanında ayrık nizam 9 kat imarlı arsanın satış fiyatı 33 milyon TL olarak belirlendi. İhalesi 15 aralıkta gerçekleşecek.

7. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri İzmir İl, Konak İlçe, mersinli Mah. 8553 Ada, 1 Parsel nolu taşınmaz.
Taşınmaz, bölgenin ulaşım akslarından olan 1561 sokak üzerinde yer almaktadır. Ayrıca bölgenin ana ulaşım merkezi olan tramvay ve Halkapınar Metro istasyonuna 240 m. mesafede Atatürk Stadyumuna 800 m. 1. Sanayi Sitesine 850 mt. Alsancak limanına 1500 mt. mesafede bulunmaktadır, yakın çevresinde yoğun olarak 1-2 katlı atölye,tamirhane ve depolama binaları bulunmakta olup, şehrin ana arterlerinin kesiştiği bir bölgede yer almaktadır. Tüm Belediye hizmetlerinden faydalanmakta, mevcut imar planında merkezi iş alanı olarak markalaşmış olup, yüksek yapılar yapmaya müsait bir imar iznine sahip, altyapı şebekelerinin tamamı mevcut, ulaşımı kolay bir konumda bulunmaktadır.
Taşınmaz üzerinde bulunan binaların özellikleri:
1561 sokak No: 22-22/A de yer alan bina: Betonarme iki katlı bina depo ve idare binası olarak kullanılmaktadır. Zemin katta depo alanları, üst katta ise ofis , mutfak, giyinme odası ve wc alanları yer almaktadır. Tavan pvc kaplı, ofis zeminleri laminant kaplı, diğer kısımlar seramik kaplıdır. Yaklaşık 300,00 m2 kullanım alanlıdır.
1561 sokak No: 22/B de yer alan bina: Galvaniz saç levha ile duvarları çevrili, çatısı çelik konstrüksiyon saç levha ile kapatılmış olan ve araba tamir atöylesi olarak kullanılan bu yapı tek katlıdır. Yaklaşık olarak 1.015,00 m2 kullanım alanlıdır.
1561 Sokak No: 20/B de yer alan bina: 22/B numaralı bina ile birleşik olan, bir arada kullanılan tek katlı yapı olup 22/B numaralı bina ile benzer özelliklerde olup, tuvalet ve lavabo kısımları yer almaktadır. Kullanım alanı 385,00 m2 dir.
1561 sokak No: 18 de yer alan bina: Saç levha ve paneller ile çevrili olan çatısı çelik konstrüksiyon üzeri sac levha olan tek katlı yapı servis ve bekleme salonu olarak kullanılmaktadır. Kullanım alanı 420,00 m2 dir.Yapının ön kısmında üçgen şeklinde otopark olarak kullanılan açık alan yer alamtadır.
Adresi Çınarlı Mah. 1561 Sok.. No: 22-22/A-22/B-20/B-28 Konak / İZMİR
Yüzölçümü 2.975 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu TAKS: 0.40, KASK: 3,50 koşullu, Merkezi İş Alanı alanında kalmakta olup ayrık nizam9 kattır. .
Kıymeti 33.000.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler : - Recep Ziya Kural hissesi 6785 sayılı kanunun 11. Maddesi gereğince şerh vardır.
- 6306 sayılı kanun gereğince riskli yapı şerhi vardır.
-Kat karşılığı inşaat sözleşmesi şerhi vardır.
1. Satış Günü 15/12/2021 günü 12:00 - 12:10 arası
2. Satış Günü 19/01/2022 günü 12:00 - 12:10 arası
Satış Yeri : İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Stadyum metro durağı karşısı D Blok 3 katta bulunan müzayede solununda .
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.