KİPTAŞ 18 Taksitle 19 Dükkanı Satışa Sunacak!

KİPTAŞ 18 Taksitle 19 Dükkanı Satışa Sunacak!

İBB iştiraki KİPTAŞ, yeni dönemde Tuzla’da hayata geçirdiği Meydan Evler ve Aydınlık Evler sosyal konut projelerinde yer alan 19 cadde dükkânını satışa sunacak.

A+A-

İBB iştiraki KİPTAŞ, yeni dönemde Tuzla’da hayata geçirdiği Meydan Evler ve Aydınlık Evler sosyal konut projelerindeki 19 cadde dükkanı satışa çıkıyor. 

KİPTAŞ 9. Gayrimenkul Müzayedesi'nin portföyünde sadece yeni dönemde temeli atılan ve yapımı süren iki projenin dükkanları yer alıyor. Toplamda 9 cadde dükkanın satışa çıkarılacağı KİPTAŞ Meydan Evler projesi tamamlanma aşamasına geldi. Söz konusu projenin yakında daire belirleme kura çekilişi düzenlenecek ve teslim takvimi de açıklanacak.

Dünyanın her yerinden online katılım yapılabilecek olan müzayede, 12 Ekim Çarşamba günü saat 14.00’de KİPTAŞ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda başlayacak ve tek oturum şeklinde düzenlenecek. KİPTAŞ'ın resmi internet sitesinde yer alan detaylara göre, katılımcılar ayrıca www.kiptas.istanbul internet sitesi üzerinden canlı yayınlanacak açık artırmaya online şekilde de teklif verebilecek.

Saat 14.00’te başlayacak olan müzayedede; ilk defa bir sosyal konut projesinde kullanılan Gri Su Geri Kazanım sistemiyle ön plana çıkan ve tamamlanma aşamasında olan sosyal konut projesi Tuzla Meydan Evler’de 9 cadde dükkân ile modern mimarisiyle bulunduğu bölgeye değer katacak, Türkiye’de metrekare birim fiyatı olarak dönemin en ucuz sosyal konut projesi olma özelliğine sahip olan Tuzla Aydınlık Evler’de 10 cadde dükkân olmak üzere toplam 19 cadde dükkan açık artırma yöntemiyle satılacak.

ÖDEME KOLAYLIĞI SUNULUYOR

KİPTAŞ 9. Gayrimenkul Müzayedesi'nde satışa çıkacak olan ticari birimlerin fiyatı 430 Bin TL (KDV hariç) ile 2 milyon 110 bin TL (KDV hariç) arasında farklılık gösteriyor.

Müzayedede satışa çıkarılan dükkanlara peşin veya yüzde 40’ı peşin, kalan tutar ise satış vaadi sözleşmesi imzalandığı tarihten itibaren her altı (6) ayda bir, yüzde 12 oranında vade farkı uygulanarak 18 ay taksitle sahip olunabiliyor.

GELİR DÖNÜŞÜM VE SOSYAL KONUT İÇİN KAYNAK OLARAK KULLANILACAK

KİPTAŞ yeni yönetimiyle beraber, şirket tarihinde ilk defa gerçekleştirilen müzayedelerle gayrimenkuller; şeffaf ve rekabetçi koşullarda, halka açık ve online teklif imkânı ile açık artırma usulü ile satışa çıkarıyor. 12 Ekim tarihinde 9.’su gerçekleştirilecek olan müzayededen elde edilecek gelir, diğer müzayedelerde olduğu gibi “Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Konut Projeleri” için kaynak olarak kullanılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.