1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Karşıyaka'da 5.8 Milyon TL'ye Satılık Arsa
Karşıyaka'da 5.8 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Karşıyaka'da 5.8 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Karşıyaka Zübeyde Hanım mahallesinde sosyal tesis imarlı 2.097 metrekarelik arsa 5 milyon 871 bin TL muhammen bedelle icradan satışa çıktı. Satış ihalesi 10 temmuzda gerçekleşecek.

A+A-

Taşınmazın Özellikleri :İzmir ili Karşıyaka ilçesi Şemikler Mahallesi 25330 ada 3 parsel sayılı taşınmaz boş arsa durumunda, kuru otluk arazi konumunda, üzerinde herhangi bir muhtesat bulunmamakta, Taşınmaz imarının sosyal tesis alan olmasına mukabil kısıtlı da olsa ticari maksatlara elverirli olması, her türlü belediye hizmetlerinden istifadeli olması, Yeni Girne bulvarına ve Çevre yoluna yakın olduğundan otobüs-dolmuş gibi toplu taşım araçlarından istifadeli olması, büyük olçekli AVM'ler olmasada orta ve küçük alışveriş merkezlerine yakın konumdadır.
Adresi :Zübeyde Hanım Mahallesi 74480/14 Sokak Bitişiği Boş arsa Karşıyaka/İzmir
Yüzölçümü : 2.097,10 m2
İmar Durumu:Karşıyaka ilçesi 25330 ada, 3 parsel; onanlo imar planına göre, tüm yollardan 5'er metre bahçe mesafeli,, E (Emsal)= 1 yapı oranlı, serbest nizam ve serbest gabarili, sosyal tesis alanına isabet etmektedir.
Kıymeti 5.871.880,00 TL
KDV Oranı %18
1. Satış Günü 10/07/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü 09/08/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Karşıyaka 3.Sulh Hukuk Mahkemes Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında (1.174.376,00)TL.pey akçesi teminatı T.Vakıflar Bankası Karşıyaka Şubesine yatırıp dekontunu ibraz etmeleri veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Elektronik ortamda teklif vererek arttırmaya katılacakların teminatlarını T.Vakıflar Bankası Karşıyaka şubesindeki memurluğumuzun TR 64 000 15001 5800 7300 6029 10 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/28 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.