İZBAN'a Yapılacak 2 Yeni İstasyon İçin Yeniden İhale Kararı

İZBAN'a Yapılacak 2 Yeni İstasyon İçin Yeniden İhale Kararı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği 136 kilometrelik İZBAN hattına Lale Mahallesi ve Katip Çelebi Üniversitesi istasyonlarının yapım ihalesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi yeniden ihaleye çıktı.

A+A-

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Lale Mahallesi ve Katip Çelebi Üniversitesi durakları için 2-12 Eylül’de ihaleye çıkmıştı ancak ihaleye giren firma olmayınca ihale iptal edilmişti. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı İZBAN’a iki yeni istasyon kazandırmak için yeniden ihale kararı alındı.  

İhalenin günü ve saati 

Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda yer alan bilgilere göre ihale 3 Kasım 2022’de saat 11:00’de Kültürpark 2 no’lu Hol Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek. 

18 ayda tamamlanacak

İhale sürecinin ardından başlayacak imalat çalışmaları 18 ayda bitirilecek. İmalat çalışmaları çerçevesinde İZBAN’a entegre olacak iki adet yer üstü İZBAN tren istasyonunun kaba inşaatı, ince işleri, mekanik, elektrik imalatları, kataner deplasmanı ve çevre düzenlemesi yapılacak.

136 kilometrelik hat

Türkiye'nin en uzun banliyö hattı 2010 yılında 80 kilometre ile Aliağa ile Menderes arasında hizmete girdi. TCDD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığında yapılan İzmir Banliyö Sistemi (İZBAN) hattı önce Torbalı'ya kadar uzatıldı, ardından Tepeköy-Selçuk arasındaki 26 kilometrelik bölüm hizmete açıldı. İZBAN hattı Selçuk İstasyonunun da katılımıyla 136 kilometreye erişti. İZBAN hattında 41 olan istasyon sayısı yeni istasyonlarının devreye girmesi ile 43’e çıkacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.