1. HABERLER

  2. İHALE

  3. İller Bankası İstanbul, Ankara ve Gaziantep'te 20 Arsayı Satışa Çıkardı
İller Bankası İstanbul, Ankara ve Gaziantep'te 20 Arsayı Satışa Çıkardı

İller Bankası İstanbul, Ankara ve Gaziantep'te 20 Arsayı Satışa Çıkardı

İller Bankası (İLBAK) İstanbul, Ankara ve Gaziantep'te bulunan konut ve ticaret alanı imarlı 20 adet arsayı açık ihaleyle satışa sundu. Satışa sunulan arsaların fiyatları 990 bin TL ile 140 milyon TL arasında değişiyor.

A+A-

İstanbul, Ankara ve Gaziantep'te bulunan 20 gayrimenkul için teklifler 31 Ekim 2019 gününe kadar alınacak.Fiyatları 990 bin TL ile 140 milyon TL arasında değişen gayrimenkuller için vadeli satışta toplam satış bedelinin yüzde 30'un peşin kalanı aylık taksitler halinde 36 aya kadar vade ile ödenecek. Gayrimenkuller için ihale dosyası bedeli 100 TL olarak açıklandı.

ilbank-satilik-arsa.jpg

İhale şartnamesi:

1- ''İller Bankası A.Ş. Mülkiyetindeki 23 Adet Taşınmazın Satış İşi'' ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'na tabi olmayıp İller Bankası Anonim Şirketi Satış, Kiraya Verme, Kat Karşılığı ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'ne uygun olarak bu yönetmelikte yer alan açık artırma satış yöntemiyle yapılacak.

2- Açık artırma ihalesinde taşınmazlar, ihale üzerinde kalan isteklinin talebine göre peşin ya da vadeli olarak satılacaktır. Vadeli satışta toplam satış bedelinin yüzde 30'un peşin kalanı aylık taksitler halinde 36 aya kadar vade ile ödenecektir. Vadeli olarak gerçekleştirilen satışlarda aylık 1,60 oranında vade farkı uygulanacaktır. Satışı yapılamayan veya satışı iptal edildiği için stoka çekilen taşınmazlar 31.10.2019 tarihi mesai bitimine kadar aynı koşullarla açık satışta kalacak.

3- İhale, İller Bankası A.Ş. Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi No: 12 Çukurambar Çankaya/Ankara adresinde 05/09/2019 tarihinde saat 14:00'de yapılacaktır.

4- Şartname Madde 3'te belirtilen evrakların ve Geçici teminatın en geç 31/10/2019 tarihine kadar İLBANK yetkililerine teslim edilmesi gerekiyor.

5- İhale öncesi iş ve işlemlerin tamamlanması ve ihalenin saatinde gerçekleştirilebilmesi için isteklilerin ihale saatinden 1 saat önce ihalenin yapılacağı adreste hazır bulunmaları gerekmektedir.

6- İLBANK ihaleyi hazır yapmamakta ve ihaleyi iptal etmekte serbestir. Taşınmazların imar durumuna ilişkin mevcut ve olası yargısal süreçlerden İLBANK sorumlu değildir. 

7- İhale uluslarası biğr ihale olmayıp yerli ve yabancı firmalara ve bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açıktır.

Adres: İller Bankası A.Ş. Kaynak Geliştirme Dairesi Başkanlığı Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi No: 12 Çukurambar Çankaya/Ankara 

Telefon: 0 (312) 508 81 19

Faks: 0 (312) 508 81 31

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.