İbrahim Çağlar'dan Bodrum'a Janna Bodrum Otel!

İbrahim Çağlar'dan Bodrum'a Janna Bodrum Otel!

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, turizm sektörüne yöneldi. Çağlar, Bodrum'da Janna Bodrum ismiyle ikinci bir lüks otel projesini tamamlamak üzere.

A+A-

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, iş dünyasının da yakından tanıdığı bir isim, iki dönem İTO Meclis Başkanlığı yapan çağlar, şu anda İTO Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyor. Çağlar, çocuk denecek yaştan bu yana iş dünyasının içinde olan bir isim. Liseyi bitirir bitirmez ilk şirketi olan Nurtop A.Ş.'yi kurdu. Tekstilci kimliğiyle bilinen bir işadamı olmasına rağmen son yıllarda farklı sektörlerle öne çıkmaya başladı. Değişik sektörlerde peş peşe yeni şirket kuruluşları yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda enerji, haberleşme, teknoloji, gübre ve sağlık turizmi alanlarında şirketler kurdu ve kurmaya devam ediyor. Çağlar'ın son işi ise turizm sektörüne yönelik oldu. Çağlar burada yeni bir şirket kurmadı. 2014 yılında Vedat Dalkıran tarafından Suudi Arabistanlı yatırımcılarla ortak Bodrum'da kurulan Targets Investment'i satın aldı.

Böylece birkaç yıl önce sağlık turizmi ile adım attığı turizm sektörüne tam giriş yapmış oldu. ITO Başkanı Çağlar, şirketin merkezini Bodrum'dan İstanbul'a taşıyarak yönetim kurulu başkanlığını da üstlenmiş durumda. Peki, bu şirket ne yapacak? Targets investment, lüks turist ağırlamak için kurulmuş, şirket, Dubai Şeyhi El Maktum'un ünlü oteli Jumeirah': Bodrum'a getirmişti. Şimdi Bodrum'da Janna Bodrum ismiyle ikinci bir lüks otel projesini tamamlamak üzere. Çağlar ve ekibi yeni sezon öncesinde basın lansmanı yaparak yeni sezon projelerini açıklayacak. Turizm sektörünün morale ihtiyacı olduğu bir dönemde Çağlar'ın bu sektöre girmiş olmasını önemsedik. Tekstil, teknoloji derken Çağlar "T" harfi ile, başlayan bir sektöre daha giriş yapmış oldu. Bakalım diğer iş kollarındaki başarısını turizmde de gösterebilecek mi, zengin turistleri Türkiye'ye getirebilecek mi? izleyip göreceğiz... 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.