1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Emlak Konut Kayabaşı 7. Etap İhale Sonucu Belli Oldu
Emlak Konut Kayabaşı 7. Etap İhale Sonucu Belli Oldu

Emlak Konut Kayabaşı 7. Etap İhale Sonucu Belli Oldu

Emlak Konut Kayabaşı 7. etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumuna 4 firma katıldı. İhalede en yüksek teklifi 367 milyon 500 bin TL ile CNL Deri İnşaat - Argüp Mühendislik - Boen İnşaat İş Ortaklığı verdi.

A+A-

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından yapılan İstanbul Başakşehir Kayabaşı 7. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumuna 4 firma katıldı. 

Toplam arsa alanı büyüklüğü 48 bin 674 metrekare, toplam inşaat alanı büyülüğü ise 52 bin 693 metrekare olan Emlak Konut Kayabaşı 7. Etap arsasına 367 milyon 500 bin TL teklif geldi. İhalede teklifler değerlendirme aşamasında.

367.5 milyon TL'lik teklif

Emlak Konut Kayabaşı 7. Etap arsa ihalesine en yüksek teklifi CNL Deri İnş. Taah. San. Ve Tic. Ltd. Şti. & Argüp Müh. Müş. İnş. Ve Taah. Ltd. Şti. & Boen İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı verdi. İş ortaklığı Emlak Konut'a arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 1 milyar 50 milyon TL, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 367 milyon 500 bin TL teklif verdi. 

Emlak Konut Kayabaşı 7. Etap arsa ihalesinde en yüksek ikinci teklifi 256 milyon TL ile Fuzul Yapı verdi. En yüksek üçüncü teklifi ise 213 milyon TL ile İntek Konut İnşaat verdi. Makto İnşaat ile Ak Yapı İnşaat ihalenin ikinci oturumunda yazılı nihai teklif vermedi.

İhale konusu işlerin yapılacağı ada/parsel bilgi tablosu
- İstanbul Başakşehir Kayabaşı 993 ada 4 parsel yerleşik konut alanı 39 bin 31 metrekare arsa alanına sahip. Emsal değeri 1.35. Emsale esas inşaat alanı 52 bin 693 metrekare.
-Park alanı 9 bin 642 metrekare. 
Toplam: 48 bin 674 metrekare arsa alanı, 52 bin 693 metrekare inşaat alanı:

Plan Notları ile İlgili Bilgiler:
- Yerleşik Konut Alanlarında; yapılaşma emsal değerinin %5 ve Yençok=5,50 m olmak üzere bağımsız ticaret birimi olarak kullanılabilir.
- Ticaret amaçlı olarak yapılacak yapılarda, binalar arası mesafe serbesttir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.