Elazığ'da 4,5 Milyon TL'ye İcradan Satılık Fabrika!

Elazığ'da 4,5 Milyon TL'ye İcradan Satılık Fabrika!

Elazığ 4. İcra Dairesi Elazığ ili Merkez ilçesinde yer alan fabrika, idare binası ve arsa satışa çıkarıldı. Gayrimenkullerin satış bedeli 4 milyon 500 bin TL olarak belirlendi.

A+A-
Elazığ 4. İcra Dairesi Elazığ ili Merkez ilçesinde yer alan fabrika, idare binası ve arsa satışa çıkarıldı. Gayrimenkullerin satış bedeli 4 milyon 500 bin TL olarak belirlendi. 
 
 

T.C. ELAZIĞ 4. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 
2016/235 TLMT.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
 
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ ili Merkez ilçe Vertetil (yazıkonak) köyü Eğinik Altı mevkiinde kain 94 ada 9 parsel dekayılı bulunan taşınmaz 9424,00 m2 alana sahip bir katlı fabrika ve idare binası ve arsası niteliğinde, tam hisse borçlu adına kayıtlı, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Kampüsü içerisinde yer almakta olup, ortalama kuş uçuşu Yurtbaşı yoluna 220 m.,Elazığ-Bingöl yoluna 1000 m. mesafededir.Taşınmaz yol, su, elektrik telefon hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz üzerinde betonarme kolon kirişli ve çelik kafes kirişli olarak asma katlı ve tek kat şeklinde inşa edilmiş , toplam asma katlarıyla birlikte 6920 m2 alana sahip fabrika kullanım amaçlı yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde ayrıca betonarme karkas iki katlı kaloriferli toplam 600 m2 alana sahip idare kullanım amaçlı bir yapı bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde kutu profil ve etrafı sacdan tek kat şeklinde inşa edilmiş 500 m2 alana sahip depo kullanım amaçlı yapı bulunmaktadır. Ayrıca taşınmaz üzerinde betonarme karkas tarzda tek katlı 34 m2 alana sahip güvenlik kulübesi kullanım amaçlı bir yapı bulunmaktadır. Taşınmazın etrafının çevre ihate duvarı ve çevre düzenlenmesi de yapılmıştır. Ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur. O.S.B. Uygulama yönetmeliğinin 101.,102. Ve protokolün 6. Maddesindeki esaslara uygun olmak kaydıyla:" Bölgenin kuruluş protokolünde öngörülen niteliklere sahip alıcıların " satışa katılabileceğinin, buna dair uygunluk belgesinin alınarak satışa iştirak etmeleri gerekmektedir.
 
Adresi: Organize Sanayi Sitesi İçerisinde Bulunmaktadır. Merkez/ELAZIĞ
Yüzölçümü: 9.424 m2
Arsa Payı: Tam hisse
İmar Durumu: Var, inşaat tarzı organize sanayi bölgesi alanı içerisinde E=0,70 H:serbest olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 4.500.000,00 TL
KDV Oranı: % 18
Kaydındaki Şerhler: Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü: 08/02/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü: 08/03/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: İcra Daireleri Satış Odası - Elazığ Adalet Sarayı içerisinde 4. Kat 4002 sayılı İcra Daireleri Satış Odası MERKEZ / ELAZIĞ
 
Satış şartları:
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uvap.aov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,’ rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
 
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
 
3-ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
 
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
 
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/235 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/12/2016
 
(İİKm.126)
(*) ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.