Efes ve Şirince İmar Planları Kabul Edildi

Efes ve Şirince İmar Planları Kabul Edildi

Selçuk belediyesi eylül Ayı Meclisi’nde Efes Koruma Amaçlı İmar Planı ve Şirince Koruma Amaçlı İmar Planı Revizyonunu kabul edildi. Planlar onaylanmak üzere İzmir Büyükşehir Belediye meclisine gönderildi.

A+A-

Eylül Ayı Meclisi’nde alınan en önemli kararlardan biri Efes Koruma Amaçlı İmar Planı’nda yapılan değişikliğin İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilmesine oy birliğiyle karar verilmesi oldu.  Başkan Bakıcı konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Efes Koruma Amaçlı İmar Planı daha önce hazırlandı, onaylandı. Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderildi burada da onaylanarak Koruma Kuruluna gitti. Daha sonra Selçuk’a davet edilen Koruma Kurulu, burada planlar üzerinde yapılan çalışmalarını sonuçlandırdı. Plan notlarında yapılan değişiklikler mecliste görüşülüp daha sonra İBB Meclisi’ne gönderilecek, oradan da kurula gönderilerek kesinleşmiş olacak” diyerek süreci özetledi. Efes 1. Derecede Arkeolojik Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planı İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Şirince planı da kabul edildi

2007 yılında İl Özel İdaresi tarafından kabul edilmesine rağmen uygulanamayan Şirince Koruma Amaçlı İmar Planı Revizyonunun da görüşüldüğü toplantıda, meclis üyeleri tarafından uygun bulunarak İzmir 1 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulunca değerlendirilmesi amacıyla meclis kararı alınmak üzere İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderilmesine oy birliğiyle karar verildi. 

Mezarlık alanı belirlendi

Meclis toplantısında uzun süredir Selçuk gündeminde yer alan mezarlık alanı ile ilgili sorun da çözüme kavuştu. Mevcut mezarlığın yanındaki alanda bulunan 3750 metrekarelik alanın mezarlık olma kaydı ile büyükşehir belediyesine devrine karar verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.