1. HABERLER

  2. İMAR

  3. Çiçekliköy İmar Planları En Kısa Sürede Tamamlanacak!
Çiçekliköy İmar Planları En Kısa Sürede Tamamlanacak!

Çiçekliköy İmar Planları En Kısa Sürede Tamamlanacak!

Milletvekili Necip Nasır, Bornova'nın Çiçekliköy, Yakaköy, Beşyol, Karaçam ve Kavaklıdere Mahallelerinde yıllardır süren 2B arazi sahiplerinin sorununun çözüldüğü, Çiçekliköy planlarının en kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.

A+A-

Bölgedeki 2B arazilerini kullanan, yaklaşık 1500 kullanıcı ve 825 taşınmazı ilgilendiren sürecin sonuna gelindiğini ve vatandaşların yıllardır süren tapu mücadelesinin de mutlu sonla noktalandığını belirten Nasır, konuyla ilgili hükümet olarak gerekli adımların atıldığını ve büyük bir mağduriyetin giderildiğini söyledi.

Necip Nasır konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Vatandaşların adeta kanayan yarası haline gelen 2B arazileri ile ilgili sorunu sonuçlandırmıştık. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın oluru ile "Nitelikli Doğal Koruma Alanı" ve "Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı" olarak tescil edilen bu alanlarda vatandaşa satış işlemleri başlatılacak iken, açılan dava sonucunda işlemler durdurulmuştu. Açılan dava neticesinde 28.02.2020 tarihinde doğal sit poligonlarına ilişkin kısımlarının iptaline, diğer kısımları bakımından davanın reddine" karar verilmesi sebebiyle, söz konusu alanlar ile ilgili yeniden yapılan çalışmalar sonucunda sorun çözüldü ve Çevre ve Şehircilik Bakanımızın oluru ile karar 07.02.2021 tarih ve 31388 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. İnşallah Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz konu ile ilgili hazırlığını tamamlayarak 15 gün içinde ilgili hak sahiplerine gerekli tebligatları yaparak vatandaşlarımızın tapularına kavuşmasını sağlayacaktır”

ÇİÇEKLİKÖY'E İMAR MÜJDESİ

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, “Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bornova ilçesi, Çiçekliköy Mahalle sınırlarının bir kısmını kapsayan alanda plan çalışmaları yürütmektedir. İnşallah en kısa zamanda bu alan ile ilgili planlamaların tamamlanması müjdesini de vatandaşlarımıza kısa zamanda vermiş oluruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.