Bergama Belediyesi'nden 70 Milyon TL'ye Satılık 2 Arsa

Bergama Belediyesi'nden 70 Milyon TL'ye Satılık 2 Arsa

Bergama Belediye Başkanlığı, kendi mülkiyetindeki 2 arsayı satışa çıkardı. Satışa sunulan arsaların muhammen bedeli 70 milyon 819 bin TL olarak belirlendi. İhalesi 26 ocakta gerçekleşecek.

A+A-

Bergama Belediye Başkanlığı, kendi mülkiyetindeki 2 arsayı satışa çıkardı. Satışa sunulan arsaların muhammen bedeli 70 milyon 819 bin TL olarak belirlendi. İhalesi 26 ocakta gerçekleşecek.

bergama-satilik-arsa-001.png

 1. Mülkiyeti Belediyemize ait ilçemiz Muhtelif mahallelerinde bulunan aşağıda tapu kaydı yazılı 2 adet gayrimenkulün 2886 Sayılı Yasanın 35/A Maddesi hükümleri dahilinde Kapalı Zarf Usulü ile satışları yapılacaktır. Şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde Belediyemiz Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünden ücretsiz olarak görülebilir.

 2. İhale 26/01/2023 Perşembe günü listede belirtilen saatte Haluk Elbe Toplantı Salonunda yapılacaktır. İhaleyi yapıp yapmamakta veya dilediği üzerine ihale yapmakta, uygun bedeli tespitte İhale Komisyonu tamamen serbesttir.

 3. Kanunun öngördüğü tapu harcı, ihale sebebiyle tahakkuk edecek gazete ilan ücreti, damga vergisi, sözleşme ücretleri (noter onaylı) alıcıya aittir. K.D.V. den muaftır.

 4. Muhammen bedel ile geçici teminat miktarları aşağıda belirtilmiştir.

 5. İhaleye katılacakların geçici teminatlarını Belediyemiz veznesine yatırmaları ve buradan alacakları geçici teminat makbuzu veya geçici teminata dair belgelerini İhale Başkanlığına ibrazları şarttır.

 6. İhaleye katılacaklar ihale evraklarını en geç 25/01/2023 Çarşamba  günü saat 17:00’ye kadar Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

İHALEYE KATILACAK OLANLARDAN İSTENEN BELGELER

 1. İç Zarf: İç zarf yalnız teklif mektubunu içerecektir. Teklif Mektubu Belediyemizden temin edilebilir. Teklif mektubu, bir zarfa konulup kapatıldıktan sonra zarfın üzerine isteklinin adı, soyadı ve tebligata esas olarak göstereceği açık adresi yazılır. Zarfın yapıştırılan yeri istekli tarafından imzalanır veya mühürlenir. İhale Şartnamesi Madde 10’da belirtilmiştir.

 2. Dış Zarf: Dış zarf aşağıdaki belgeleri içerecektir. Dış zarf kapatılarak üzerine isteklinin adı ve soyadı ile açık adresi ve teklifin hangi işe ait olduğu yazılır. İhale Şartnamesi Madde 10’da belirtilmiştir.

 1. Gerçek kişi olması halinde:

 1. Şartname (Şartnamenin her sayfası ayrı ayrı ihaleye iştirak eden tarafından imzalanacaktır.),

 2. Geçici Teminat Bedeli Makbuzu (Bergama Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğüne yatırıldığına dair makbuz) veya Banka Teminat Mektubu(Süresiz ve limit içi),

 3. T.C. Kimlik numarası bulunan nüfus cüzdan fotokopisi,

 4. İkametgâh Belgesi, (Muhtarlık ya da e-devlet)

 5. Belediyemize son ödeme tarihi geçmiş borcu olmadığına dair Mali Hizmetler Müdürlüğünden alınmış onaylı belge, (İlan tarihinden sonra alınmış olması gerekmektedir)

 6. Türkiye’de tebligat adres ve iletişim bilgileri beyanı,

 7. Ekap Yasaklı Sorgulama Belgesi, (Katılımcının ihale yasaklısı çıkması durumunda ihaleye katılamaz.)

 8. Temsil durumunda; Noter tasdikli vekâletname ve vekâlet edene ait imza beyannamesi,

 9. İç Zarf (Teklif Mektubu),

 1. Tüzel kişi olması halinde;

 1. Şartname, (Şartnamenin her sayfası ayrı ayrı ihaleye iştirak eden tarafından imzalanacaktır.),

 2. Geçici Teminat Bedeli Makbuzu (Bergama Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğüne yatırıldığına dair makbuz) veya Banka Teminat Mektubu(Süresiz ve limit içi),

 3. Ticaret Sicil Gazetesi, (Tüzel kişiliğin sermaye ve ortaklık durumunu gösterir en son yayımlanan ticaret sicil gazetesi,)

 4. Oda Kayıt Belgesi, (İlanın çıkarıldığı yıl içerisinde alınmış olmalıdır.)

 5. Temsile yetkili Noter onaylı İmza Sirküleri/İmza Beyannamesi,

 6. Vergi Levhası, (İlanın çıkarıldığı yıl içerisinde güncel şekliyle alınmış olmalıdır.)

 7. Türkiye’de tebligat adres ve iletişim bilgileri beyanı,

 8. Belediyemize son ödeme tarihi geçmiş borcu olmadığına dair Mali Hizmetler Müdürlüğünden alınmış onaylı belge, (İlan tarihinden sonra alınmış olması gerekmektedir.)

 9. Ekap Yasaklı Sorgulama Belgesi, (Katılımcının ihale yasaklısı çıkması durumunda ihaleye katılamaz.)

 10. İç Zarf (Teklif Mektubu)

İlan olunur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.