Baraj Altında Kalan Köyler İçin Yeni İmar Çalışması Başladı

Baraj Altında Kalan Köyler İçin Yeni İmar Çalışması Başladı

Ödemiş Rahmanlar içme suyu baraj inşaatından dolayı baraj altında kalan Derbebekler ve Dereuzunyar mahalleleri için Orman Bakanlığı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na tahsis edilen alanın yer teslimi yapıldı. Alanın sınırları Beydağ ve Ödemiş Orm

A+A-

Mahalle sakinlerinin bilgilendirilmesi amacıyla geçtiğimiz gün toplantılar düzenlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İskan Daire Başkanlığı Fiziksel Yerleşim Şube Müdürlüğünden Füsun Yasemin Tan, Buket Seçil Koç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yapı İşleri İskan Birimi’nden Mehmet Deliçay, Özgür İmre, Turan Düzen, Ödemiş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Muammer Gökyardım ve İbrahim Acar, Özel İmar Planlama Bürosundan Memnune Bahçivan, Derebebekler Mahalle Muhtarı Fikret Toktaş, Dereuzunyar Muhtarı Hasan Fırtına’nın katılımıyla yapılan toplantılarda, mahalle sakinleri süreç hakkında bilgilendirildi.

Uygulanacak tip projeler ve kredi kullanımı hakkında mahalle sakinlerine bilgiler veren yetkililer, hali hazır planlama ve imar planına esas jeoteknik çalışmalarının tamamlanarak onay aşamasında olduğunu belirtiler. İmar planı çalışmaları ise devam etmektedir.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.