Antalya'nın Nazım İmar Planına İhtiyacı Var!

Antalya'nın Nazım İmar Planına İhtiyacı Var!

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı, bölgenin sorunlarına ilişkin çözüm önerileri sundu. Balcı, Antalya'nın nazım imar planına ihtiyacı olduğunu belirtti.

A+A-

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı, Antalya'nın ulaşım, deprem, kentsel dönüşüm, altyapı gibi master planlarının bütüncül olarak ele alındığı Nazım İmar Planına ihtiyaç olduğunu söyledi. Bu planların sadece Antalya merkezi baz alınarak yapılmaması gerektiğini savunan Balcı, "Sadece Antalya merkezdeki trafiği rahatlatmak için değil, Bütün şehir yasası ile dahil olan tüm bölgelerimiz için bu planların baştan sona uygulanması doğru olandır. Bunu göz önüne almazsak. 

ÇÖZÜMLER İLERİYE DÖNÜK 

Antalya'nın daha güvenilir ve yaşam standartları yüksek bir şehir olması için planlamanın mutlaka olması gerektiğine değinen Balcı, "İnsan olarak hayatımızın her aşamasında yaptığımız en büyük hata plansızlık. Hayata geçireceğimiz her projede planlama olmamız şart. Teknik ve bilimin ışığında bakan insanlar olarak mutlaka ileriye dönük planların yapılması kanaatindeyiz. Güncel çözümler yerine ileriye dönük planlamalar şehrimiz için her açıdan daha sağlıklı olacaktır" dedi. 

İMO Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı, geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediye meclisinde gündeme gelen ve Ulaştırma Bakanlığı na ön izin talebiyle gönderildiği belirtilen master planı hakkında değerlendirmede bulundu. Balcı, yaklaşık 4 aydır beklemede olan planın doğru uygulandığı takdirde Antalya için faydalı olacağını söyledi. Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım master planı hazırlanırken herhangi bir yardım istemediğini belirten Balcı, "Bunlar bizim arzu ettiğimiz şeyler. İstenildiği zaman her tüllü yardımı yapmaya hazırız. Başından beri savunduğumuz kentin bir planının olması. Ulaşım, deprem, kentsel dönüşüm, alt yapı gibi master planlarımızın yapılması ve bunların bütüncül olması gerekir. Buna bağlı olarak Nazım İmar planını çok önemsiyoruz. Her platformda bunu dile getirmeye devam ediyoruz" dedi. 

ŞEHRİN GELECEĞİ RAHAT

yine hata yaparız. Sadece Antalya kent merkezini masaya yatırırsak bu konuda da yanlış yapmış oluruz. Böylelikle şehrin geleceğini daha rahat görmüş oluruz" şeklinde konuştu. 

YAPILAŞMAYLA YOL OLMAZ 

Yine geçtiğimiz ay açılışı gerçekleşen Batı Çevre Yolu'nun kentin bir takma yüklerini alacağını düşünen Mustafa Balcı, bunun yan sıra söz konusu alanla ilgili çevre sorunlarında da değindi. Balcı, "Çevre yollan çevresinde yerleşim yeri olmayan transit geçiş yollarıdır. Binadaki en büyük sıkıntı çevre yolu diye tabir ettiğimiz yolların etrafında yapılaşmanın olması. Yapılaşma olduğu sürece o bölge çevre yolu olmaktan çıkacaktır" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.