Akdeniz Belediyesi'nden Çilek Mahallesi'nde İmar Atağı!

Akdeniz Belediyesi'nden Çilek Mahallesi'nde İmar Atağı!

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 65 mahallesinde belirlenen ihtiyaca göre yeni imarlı yol açma çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, son olarak Çilek Mahallesinde yeni imarlı yolların açma çalışmalarını gerçekleştirdi.

A+A-

İlçe sakinlerinin çağdaş kent normlarına uygun belediyecilik hizmetlerini almalarını hedefleyen Akdeniz Belediyesi, bu çerçevede çalışmalarına yoğun bir biçimde devam ediyor. Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, belirlediği program çerçevesinde ölçekli imar planlarında yol olarak görünen, fakat daha önce gereksinim duyulmadığı için altyapısı oluşturulmamış olan yeni yolların açma çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı yol açma ekipleri, son olarak Çilek Mahallesinde çalışmalarına başladı. Belediye teknik personelinin belirlediği program çerçevesinde ilk olarak 63119 Sokakta yol açma işlemlerini tamamlayan ekipler, bir yandan da hafriyat çalışmalarını da eşzamanlı olarak gerçekleştiriyor.

“ACİL GEREKSİNİMİ OLAN MAHALLELERE ÖNCELİK VERİYORUZ”

Yapılan yol açma çalışmaları hakkında bilgi veren Akdeniz Kaymakamı ve Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, Fen İşleri Müdürlüğünü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile koordineli biçimde gerçekleştirdiği çalışmalarının aralıksız devam edeceğini ifade etti. Şehirlerin ancak altyapı hizmetleriyle geliştiğinin altını çizen Kaymakam ve Başkan Aktaş, “İlçemizin farklı mahallelerinde kimi zaman ticari, kimi zaman da konut alanları açısında yaşanan hareketlenmelere, sorumluluğumuz çerçevesindeki altyapı hizmetlerinin sağlanmasıyla yanıt veriyoruz. Ayrıca, uzun zamandır belediyecilik hizmetlerinden yoksun kalmış kimi bölgelerimize daha hızlı ve etkin bir biçimde müdahale etmek için teknik ekiplerimizin raporlarına göre bir takvim oluşturuyoruz. Bir yandan kentsel dönüşüm için çalışırken, diğer yandan belediyecilik hizmetlerine en çok ihtiyaç duyan mahallelerimize öncelik vermek suretiyle program geliştiriyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.