Ağaoğlu Milas projesinin İnşaat Alanı 750 Bin Metrekareden 1 Milyon Metrekareye Çıktı

Ağaoğlu Milas projesinin İnşaat Alanı 750 Bin Metrekareden 1 Milyon Metrekareye Çıktı

Ali Ağaoğlu’nun Bodrum ile Milas arasında hayata geçireceği projesi resmen büyüdü. Ağoğlu Milas projesinin inşaat alanı 750 bin metrekareden 1 milyon metrekareye çıkartıldı.

A+A-

Ağaoğlu Milas projesinde “Muğla- Milas Turizm Yerleşkesi” şeklinde isimlendirilen projenin inşaat alanı 750 bin metrekareden 1 milyon metrekareye yükseltildi. 

Bunun yanı sıra geçtiğimiz gün, Bodrum Milas'ta 5 milyon metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilecek projenin zemin mekaniği ve geoteknik mühendisliği değerlendirilmesi yapıldı. 

Ağaoğlu Milas projesinde 3 bin 400 adet konut bulunuyor. ayrıca projede, golf sahaları ve otel alanları da yer alıyor. 

OTURUM ALANI YÜZDE 10'U AŞMAYACAK

Ağaoğlu'nun resmi internet sitesinde proje ile ilgili verilen bilgilerde, Muğla – Milas Turizm Yerleşkesi'nde hiçbir kamu ve belediye kaynağı kullanılmadan, sosyal, bölgesel, çevresel ve ekonomik fayda kriterlerinde Türkiye’de büyük bir dönüşümün öncüsü olma hedefinin olduğu belirtildi.

Ağoğlu Milas projesinde taban oturum alanının yüzde 10'u aşmayacağı, geri kalan kısmında yeşil alan, bölge halkı ile geliştirilecek akıllı tarım alanları, peyzaj alanları, spor alanları, kültür ve sanat alanları ve çocuk oyun alanları gibi sosyal donatıların yer alacağı ifade edildi. 

Bölgenin ruhuna uygun yatay bir mimaride inşa edilecek olan projede, Türkiye’nin en önde gelen mimar, mühendis, danışman ve akademisyen kadrosu görev alıyor. 

Ağoğlu Milas projesi, çocuk, genç, yetişkin ve ileri yaş tüm kesimlere hitap eden eğitim, kültür-sanat, sağlık, turizm, teknoloji, spor gibi  pek çok alt konsepti de içeren ve dünya standartlarında bir anlayışla tasarlanıyor. 

Suyunu denizden, enerjisini de güneşten üretecek olan Muğla – Milas Turizm Yerleşkesi, bölgenin doğasına, kültürüne, dokusuna sahip çıkan bir anlayışla hayata geçiriliyor. Projede, 230 odalı golf otel, 505 odalı SPA otel, 255 odalı apart ve 510 odalı bir grand otel yer alması planlanıyor. 

En az 16 bin kişinin yaşaması öngörülen projede, 8 adet yapay göl de yer alıyor. 

Milas – Bodrum Havalimanı yakınında yer alacak projenin ÇED raporu 2021 yılında onaylanmıştı.

Kaynak: Emlakkulisi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.