Adana Yumurtalık'ta 4 Milyon TL'ye Kiralık Harfiyat Döküm Sahası!

Adana Yumurtalık'ta 4 Milyon TL'ye Kiralık Harfiyat Döküm Sahası!

Yumurtalık Kaymakamlığı Malmüdürlüğü, Yumurtalık Sugözü'nde bulunan harfiyat döküm sahası ihale edilecek. İhalesi 31 Mart'ta yapılacak arsanın toplam bedeli 4 milyon TL olarak belirlendi.

A+A-

TAŞINMAZLAR KİRALAMA İŞLEMİ YAPILMAK ÜZERE İHALE EDİLECEKTİR

Yumurtalık Kaymakamlığı Malmüdürlüğünden:

 

YUMURTALIK MALMÜDÜRLÜĞÜNCE KİRALAMASI YAPILACAK OLAN TAŞINMAZLARIN;

 

S.No: 1

İlçesi:Yumurtalık

Mahallesi:Sugözü(Hunutlu)

Parsel No:201-287-289-290-312-320 ve TH9905-TH9906-TH9907

Toplam Yüzölçümü (M²):631.480,67

Cinsi:Tarla - Hamtoprak

Süresi:1 Yıl

Kiralama Amacı:Hafriyat Döküm Sahası 631.480,67

ve Miktarı (M²):

Tahmin Edilen Bedeli(TL):4.000.000,00

Geçici Teminatı(TL):1.200.000,00

İhale Tarihi:31.03.2017 Cuma

İhale Saati:10:00

 

1 - Yukarıda özellikleri ve ihale bilgileri belirtilen mülkiyeti Hazineye ait taşınmazlar ile tescil harici yerler Hafriyat Döküm Sahası olarak kullanılmak üzere 2886 sayılı Kanunun 45. maddesine göre açık teklif usulüyle kiralama işlemi yapılmak üzere ihaleye çıkarılmıştır.

2 - Kiralamaya sunulan taşınmazların, Yumurtalık Malmüdürü Makam Odasında yukarıda belirtilen tarih ve saatte ihalesi yapılacaktır.

3 - Kiralama ihalesine ilişkin şartnameler mesai saatleri dahilinde Yumurtalık Malmüdürlüğü Mili Emlak Servisinde bedelsiz görülebilir.

4 - İhaleye iştirak etmek isteyen;

a) Gerçek kişilerin; nüfus cüzdan örneği, geçici teminat makbuzu veya süresiz geçici teminat mektubu, bu kişilerin adına vekaleten ihaleye girecek kişiler ise noter tasdikli vekaletnamelerini,

b) Özel hukuk tüzel kişilerinin; siciline kayıtlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından yahut benzeri mesleki kuruluşundan yılı içerisinde alınmış sicil kayıt belgesini, vergi kimlik numarasını, tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnamelerini, geçici teminat makbuzu veya süresiz geçici teminat mektubunu,

c) Kamu tüzel kişilerinin; bu kişiler adına ihaleye katılacak olanların tüm tüzel kişiliğe yetkili olduğunu belirtir belge ile geçici teminat makbuzu veya geçici teminat mektubunu, ihale saatinden önce ilgili ihale komisyonuna bildirerek/teslim ederek ihale saatinde komisyon huzurunda hazır bulunmaları gerekmektedir.

5 - Süresiz geçici teminat mektubunun 2886 sayılı Kanun gereği mevduat veya katılım bankalarından alınması, ayrıca teminat mektubunda; ihale tarihinin ve ihalesi yapılacak taşınmazların parsel numaraları ve tescil harici yerlerin kodları, mahallesi vb. bilgilerin ve ilgili banka şubesince verilen teminat mektupları toplamı ile aynı şubenin limitlerinin de yazılması zorunludur.

6 - Gerçek ve özel hukuk tüzel kişilerinin yerine vekaleten ihaleye katılacak olanlar, sadece bir gerçek ya da tüzel kişi adına teklif verebilecek, birden fazla gerçek veya tüzel kişi ortak teklif veremeyecek, ortak girişimler ve konsorsiyumlar ihaleye katılamayacaktır.

7 - İsteklilerin ihale saatine kadar ihale komisyonuna ulaşmış olması kaydıyla yukarıda belirtilen belgelerle birlikte, 2886 sayılı Kanunun 37. maddesine göre hazırlayacakları teklif mektuplarının aynı Kanunun 46. maddesine göre posta ile iadeli taahhütlü olarak gönderebilirler. Postadan doğacak gecikmeler kabul edilemez.

8 - Kira bedelinin dörtte biri sözleşmenin düzenlenmesinden önce, kalanı üçer aylık dönemler halinde üç eşit taksitte ödenecektir. Kira bedelinden KDV alınmaz.

9 - İhale Komisyonu ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

10 - İhale tarihinden önce İdaremize müracaat etmeleri halinde taşınmazlar ile ilgili olarak isteklilere bilgi verilecektir.

BİLGİ İÇİN İRTİBAT TELEFONU : (322) 671 20 34 - 671 25 31

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.