1. HABERLER

  2. VERGİ-KREDİ

  3. 3 İnşaat Şirketinin 350 Milyon TL'lik Kredisi Yapılandırıldı!
3 İnşaat Şirketinin 350 Milyon TL'lik Kredisi Yapılandırıldı!

3 İnşaat Şirketinin 350 Milyon TL'lik Kredisi Yapılandırıldı!

Türkiye Bankalar Birliği, son 3 yılda bankaların 193.5 milyar TL'lik krediyi yeniden yapılandırdığını finansal yeniden yapılandırma anlaşması verilerinin dipnotunda duyurdu. Kasım 2020'de 3 inşaat şirketinin 350 milyon TL'lik kredisi yapılandırıldı.

A+A-

Türkiye Bankalar Birliği, son 3 yılda bankaların 193.5 milyar TL'lik krediyi yeniden yapılandırdığını finansal yeniden yapılandırma anlaşması verilerinin dipnotunda duyurdu. 

Bankalar Birliği geçen yıldan itibaren çerçeve anlaşmalara bağlı olarak yapılandırılan kredileri duyuruyor. Bu tutar kasım ayı itibariyle 24.1 milyar TL olarak kaydedildi. Fakat yeniden yapılandırılan kredilerin niye bu kadar düşük kaldığına yönelik sorular yoğunlaşınca Bankalar Birliği de bankaların tek tek ya da birkaçının bir araya gelerek yaptığı yeniden yapılandırılan kredileri de duyurdu. 

Bankalar Birliği’nin düzenli olarak açıkladığı çerçeve anlaşmalara göre ise kasım ayında 4.3 milyar TL yeniden yapılandırıldı. Ekim 2019’dan itibaren şimdiye kadar Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması kapsamında yapılandırılan kredilerin büyüklüğü 24.1 milyar TL olarak gerçekleşti. Bunun 23.8 milyar TL'si büyük ölçekli firmalara ait. Büyük ölçekli 119 firmanın kredisi yapılandırıldı. 

Kasım ayında ise büyük ölçekli 3 imalat sanayi firmasının 2.8 milyar TL'lik kredisi yapılandırıldı. 3 inşaat şirketinin 350 milyon TL'lik kredisi, 2 taşımacılık, depolama ve haberleşme alanında faaliyette bulunan firmanın 734 milyon TL'lik kredisi, sağlık ve sosyal hizmetlerde faaliyet gösteren bir firmanın 25 milyon TL'lik kredisi yapılandırıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.