Yıkılan Binanın Yerine Park Yapılacak

Yıkılan Binanın Yerine Park Yapılacak

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yıkılması gerektiğine dair rapor verilen Selçuk Eski Vergi Dairesi Binası yıkım işlemine başlandı. Yıkımı gerçekleştirilecek binanın yerine Selçuk’a nefes aldıracak yeni bir park ve yeşil alan kazandırılacak.

A+A-

Uzun bir süre önce yıkımına karar verilen ve eski olması nedeniyle tehlike arz eden Selçuk eski Vergi Dairesi Binası’nda yıkılan 900 metrekarelik alanda yeni bir meydan düzenlemesi yapılacak. Kentin ana meydanını Siegburg Caddesi’ne bağlayacak olan meydan Selçuk Belediyesi tarafından yeşil alan ve park olarak düzenlenecek.

Şehitlerin anısı “o parkta” yaşatılacak

Gerçekleştirilen yıkımda asıl amacın çevre için tehlike arz eden bir binanın ortadan kaldırılması olduğunun altını çizen Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; Yasal işlemlerin uzamasından dolayı biraz gecikmişte olsa atıl olan bu binanın yıkımına başlandı. Bu yıkımdan sonra Selçuk halkı çarşı içerisinde nefes alınacak güzel bir alana kavuşmuş olacak. Kentin en kalabalık caddesi olan Siegburg Caddesi ile İstasyon Meydanı birbirine bağlanacak. Burada yapılacak parkın ismini de belediye meclisimizin uygun bulacağını düşündüğümüz “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı” olarak belirlemek istiyoruz. Bildiğiniz gibi daha önce yine Selçuk Belediye Meclisi’nden çıkan kararla mevcut tören alanımıza Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in adını vermiştik. Şimdi de yeni yapılacak bu parka “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı” ismini vererek tüm şehitlerimizin adını ilçemizde yaşatacağız” dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.