Yarımadaya Villa, Yurtdışına Mağaza!

Yarımadaya Villa, Yurtdışına Mağaza!

İzmir'de 'Corner' Markalı konut projeleri geliştiren, aynı zamanda Vitra'nın en büyük bayilerinden olan DTN inşaat, konut ve mağaza yatırımlarını sürdürecek. Yarımada bölgesinde villa projelerine yoğunlaşan DTN, yurt dışında Vitra mağazası açacak.

A+A-

1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü kazanan İbrahim Erçetin ve Barış Baysal, o günden beri hem dost hem de ortak olarak birlikte yol yürüdü. İnşaat yüksek mühendisi olarak mezun olduktan sonra 2001 yılında Deton Yapı Denetim firması ile meslek hayatına başlayan Erçetin ve Baysal İzmir’deki 3.000 inşaatın denetimde rol aldı. 2012 yılında Yapı Denetim sektörünü bırakmaya karar veren Erçetin ve Baysal, Muharrem Erçetin’i de ekibe dahil ederek 3 ortaklı DTN İnşaat’ı kurdu.

dtn-insaat-ekip.jpg

Lider markaları tercih ettik

DTN’nin kurucuları İbrahim Erçetin ve Barış Baysal’ın firmanın geçmişi, mevcut profili ve devam eden yatırımları ve gelecek projeksiyonları hakkında ortak açıklamaları şu şekilde:

Bu işi bilimiyle yapmayı tercih ettik. Çok fazla taahhüt işi ve yap-sat projesi bitirdik. İzmir’de 600 kişilik bir ekiple 20 ayda içme suyu arıtma tesisi inşa ettik. İstanbul’da Sinpaş Grubu’nun anahtar teslim gökdelen projesini tamamladık. ‘Corner’ markasıyla konut projeleri geliştirdik. NATO ihaleleri  alan bir müteahhitlik firmasıyız. 2012 ile 2019 yılı arasında imalat kısmında bulunduk. 2019’da inşaat sektöründeki daralmanın yaşanması ve yeni bir arayışımız olduğu için mağazacılık sektörüne girmeye karar verdik. En kaliteli yerli üreticilerle çalışalım düşüncesindeydik. Seramik-banyo grubunda Vitra ve Artema’yı, kapıda Dortek, mutfakta da Lineadecor’u seçtik. Bu üç marka da kendi alanında Türkiye’nin lider markalarıdır. Bu markaların ürünlerini satarken markayı anlatmak zorunda kalmıyoruz. Çünkü kalitesini insanlar zaten biliyor. DTN bugün itibariyle Vitra’nın Ege bölge dağıtıcılığını yapıyor, mağazacılık yapıyor ve inşaat faaliyetlerini sürdürüyor

corner-serenity.jpg

Yarımada bölgesinde villa projeleri

Her zaman en iyisini yapalım, karşılığını alırız mantığıyla ticaretimizi sürdürdük. İnşaatlarımızda en iyi malzemeyi kullandık. Tam konseptli evler yapıp piyasaya sunduk. İnsanlar kaliteyi satın almak ister. Gücü yetmese bile, beğendikten sonra güç yaratır. Kendimize ev yapıyormuş gibi en iyisini yapıp insanlara sunduk. Hangi projemizde satışa çıktıysak çok kısa sürede satışlarımızı kapattık. Son dönemde yarımada bölgesindeyiz. Müstakil ev konseptiyle projeler geliştiriyoruz. Güzelbahçe’de 9 villalık bir projemizin inşaatı devam ediyor. Güzelbahçe ve Seferihisar’da 2 yeni projeye başlıyoruz. Projelerimizi ‘Corner’ markasıyla yatırımcılarımıza sunuyoruz. Taahhüt projelerini neredeyse tamamen bıraktık. Taahhütte sadece NATO projelerini üstleneceğiz.

2 yılda Türkiye birincisi oldu

Mağazacılıkta 3 yıldır aktif olan ve Vitra’nın Ege Bölge dağıtıcılığını üstlenen DTN İnşaat, henüz 2. yılında Türkiye ciro birincisi oldu. İbrahim Erçetin ve Barış Baysal çok kısa sürede kendilerini birinciliğe taşıyan başarının sırlarını anlattı

“Kısa sürede çok büyük başarılar yakalamış bir şirketiz” diyen İbrahim Erçetin, “Geçtiğimiz yıl Vitra’nın Türkiye birincilik ödülünü Bülent Eczacıbaşı’nın elinden aldık. Bülent Bey mağazamızı ziyarete geldi. Ödülü Bülent Beyden almak bizler için çok büyük bir onurdu.  Denetim ve imalat kısmında da zamanında bulunduğumuz için bu malzemeleri satın alıyoruz ve nelere dikkat edeceğimizi biliyoruz. Satıcı olarak ‘ben bunu inşaatımda şu şekilde kullanırım’ sorusunun cevabını samimi olarak aktardığınızda başarı da geliyor. Ege bölgesinde 50-60 noktada dağıtım yapıyoruz. Müşteri ilişkilerinden ziyade arkadaş ilişkileri kuruyoruz. Sektörde güven yarattığımıza inanıyorum”  ifadelerini kullandı.

dtn-insaat-izmir.jpg

Tedarik konusunu çok hızlı çözüyoruz

Barış Baysal ise şunları dile getirdi: “Bornova ve Menderes’teki 2 mağazamızla hizmet veriyoruz. 2023 yılında yurt içinde 2024 yılında yurt dışında mağaza açma planımız var. Seramik satışlarında ulaşılabilirlik en önemli faktör. 12 dönümlük bir depolama alanımız var. Bayilerimiz için bir yazılım geliştirdik. Bayilerimiz depolarımızdaki ürünleri ve miktarlarını anlık olarak görebiliyor.  Tedarik konusunu çok hızlı çözdüğümüz için satışlarımız çok hızlı büyüdü. 3 ortak olmanın avantajlarını yaşıyoruz. Birimiz depoyu, birimiz mağazayı birimiz de inşaatı yönetiyor. Tüm süreci en iyi şekilde yönetiyoruz diyebilirim.”

Avrupa’da Vitra bayrağını dalgalandıracağız

Mağazacılıkta yurt dışı hedeflerini anlatan Baysal, “Türkiye dışında da Vitra bayrağını dalgalandırmak istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Vitra ile mutabık kaldığımız bir ülkede mağaza açma niyetimiz var. Yurt dışı mağazası bizi heyecanlandırıyor. Biz bugüne kadar hiçbir işi nasıl daha çok para kazanırız çabasıyla yapmadık. Sürdürülebilirlik bizim için çok daha değerli. Maddi kazançtan ziyade işimizi hakkıyla yapmak bizi daha çok tatmin ediyor. İzmir’i çok seven bir firmayız. İzmir’de yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.