1. HABERLER

  2. ARSA-ARAZİ

  3. Sinpaş GYO Küçükçekmece'deki Arsasını 111 Milyon TL'ye Sattı!
Sinpaş GYO Küçükçekmece'deki Arsasını 111 Milyon TL'ye Sattı!

Sinpaş GYO Küçükçekmece'deki Arsasını 111 Milyon TL'ye Sattı!

Sinpaş GYO'nun Küçükçekmece'deki arsasının Arı Finansal Kiralama A.Ş.'ne ("Arı Leasing") KDV ve vade farkı hariç 111 milyon TL bedelle satışının gerçekleştirildi.

A+A-

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) gayrimenkul satış işlemi hakkında kamu açıklaması yaptı. 

111 MİLYON TL'LİK İMZA

Sinpaş GYO'nun sahibi olduğu İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Halkalı Mahallesi 801 ada 30 parselde yer alan 30 bin metrekare mesahlı gayrimenkulün Arı Finansal Kiralama A.Ş.'ne ("Arı Leasing") KDV ve vade farkı hariç 111 milyon TL bedelle satışının gerçekleştirilmesine, bahse konu taşınmazla ilgili Sinpaş GYO ve Arı Leasing arasında sözleşme imzalanmasına karar verildi.

36 TAKSİTLE ÖDEME

Bu kapsamda KDV ve vade farkı hariç 111 milyon TL satış bedelinin aşağıda belirtilen ödeme planına göre 36 taksitte ve her taksite Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ilan edilen Tüketici Fiyat Endeksi'ndeki ("TÜFE Endeksi") değişim oranına göre hesaplanan vade farkı ile tahsil edilmesine, bu minvalde satış bedelinin; satışa dair sözleşmenin imzalandığı ay içerisinde açıklanan TÜFE endeksi ilk endeks, taksit ödemesinin yapılacağı ay içerisinde açıklanan TÜFE endeksi SON endeks olarak kabul edilerek, "Son endeks / ilk endeks X vadesiz taksit tutarı=Vadeli taksit tutarı" formülü ile tahsil edilmesine oybirliği ile karar verildi.

Sinpaş GYO'nun KAP açıklaması:

Şirketimiz Yönetim Kurulu;

1. Sahibi olduğumuz İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Halkalı Mahallesi 801 Ada 30 Parselde yer alan 30.000 m2 mesahlı gayrimenkulün Arı Finansal Kiralama A.Ş.' ne ("Arı Leasing") KDV ve vade farkı hariç 111.000.000-TL bedelle satışının gerçekleştirilmesine,

2. Bahse konu taşınmazla ilgili Sinpaş GYO ve Arı Leasing arasında sözleşme imzalanmasına,

3. KDV ve vade farkı hariç 111.000.000-TL satış bedelinin aşağıda belirtilen ödeme planına göre 36 taksitte ve her taksite Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ilan edilen Tüketici Fiyat Endeksi'ndeki ("TÜFE Endeksi") değişim oranına göre hesaplanan vade farkı ile tahsil edilmesine, bu minvalde satış bedelinin; satışa dair sözleşmenin imzalandığı ay içerisinde açıklanan TÜFE endeksi İLK ENDEKS, taksit ödemesinin yapılacağı ay içerisinde açıklanan TÜFE endeksi SON ENDEKS olarak kabul edilerek, "SON ENDEKS / İLK ENDEKS X VADESİZ TAKSİT TUTARI=VADELİ TAKSİT TUTARI" formülü ile tahsil edilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.