1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Şekerlisoy'da Hedef 160 Milyon TL
Şekerlisoy'da Hedef 160 Milyon TL

Şekerlisoy'da Hedef 160 Milyon TL

Şekerlisoy Topluluğu 2021 yılında toplam cirosunu 800 milyon TL’ye çıkarak yüzde 42 oranında önemli bir büyüme gerçekleştirdi. Şekerlisoy Topluluğu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Onur Şekerlisoy, 2022'de 160 Milyon TL ciro hedeflediklerini söyledi.

A+A-

Sağlık, turizm, gayrimenkul ve girişim olmak üzere dört farklı sektörde faaliyet gösteren Şekerlisoy Topluluğu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Onur Şekerlisoy, 2021 yılını değerlendirdiği ve 2022 hedeflerini paylaştığı açıklamaları şöyle:

‘‘2021 yılı bizim için gelişim, değişim ve büyüme yılı oldu. 2021 yılı için hedeflediğimiz 12 aylık ciro hedefimize yılın ilk 9 ayında ulaşarak yılı hedefimizin üstünde kapadığımızı söyleyebilirim. Yıl sonunda gerçekleştirdiğimiz toplam ciro ise 800 milyon TL’ye ulaştı.  Bu büyümeyi önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi planlıyoruz. Özellikle gayrimenkul alanında önemli yatırımlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bugünkü planlarımız ışığında bu yatırımların çıktılarıyla birlikte 2022’de yüzde 20 büyüme oranında büyüme gerçekleştirmemizi öngörüyoruz.

Bu hedeflere ulaşmamızda ve yaptığımızın işin kalitesini ortaya koyduğumuzu söyleyebileceğimiz birbirinden güzel projelere imza attık, atmaya da devam edeceğiz. Bunlardan Mersin’de konumlandırdığımız, yaşamın başladığı aynı zamanda satışın devam ettiği Athena Residence, yakında ön satışa çıkacak projemiz Athena Premium ve yine portföyümüzde yer alan Elazığ Konakları, Athena Loft, Poseidon Tatil Sitesi  (Mersin), Poyraz Konakları (Bodrum), Dibekli Han Villaları (Bodrum)  gibi yurdun farklı şehirlerinde markalaşmış projelerimiz bulunuyor.

Zorlu geçen pandemi dönemi boyunca topluluk şirketlerimiz faaliyet gösterdikleri sektörlerde fark yaratan çalışmalar hayata geçirmeye ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya devam etti. Bundan sonraki süreçte de farklı sektörlerde yaptığımız yatırımlarla fark yaratmaya ve ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Büyüme hızımıza bağlı olarak her sene aynı oranda istihdamımızı artırmak ve gayrimenkul grubumuzda 200 kişilik istihdam kurmak en büyük hedefimiz. Ayrıca Şekerlisoy Topluluğu olarak, 2022 yılı sonuna kadar Gayrimenkul Yatırım Fonu’muzu duyurmayı hedefliyoruz. Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun kuruluşuyla beraber tüm portföyümüzü yatırım fonuna devretmeyi ve yolumuza gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Gayrimenkul Yatırım Fonu olarak devam etmeyi planlıyoruz.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.