1. HABERLER

  2. ARSA-ARAZİ

  3. Milli Emlak İzmir Tire'de 11 Araziyi Satacak
Milli Emlak İzmir Tire'de 11 Araziyi Satacak

Milli Emlak İzmir Tire'de 11 Araziyi Satacak

Tire Milli Emlak Müdürlüğü İzmir Tire'de imarsız 11 tane araziyi satacak.

A+A-

İzmir Tire Milli Emlak Müdürlüğü bir duyuru ile 11 adet arazinin satışı için ihale düzenleneceğini açıkladı. Çok uygun fiyatlarla İzmir'de imarsız arazi satışı yapacak olan kurum istekliler için tüm detayları bir bir ilan etti. Milli Emlak'tan imarsız arazi almak isteyecekler için hem kurumun ilan ettiği fiyat tablosu hemde arazilerin özellikleri ile ihale başvuru sürecine ilişkin ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

İZMİR'DE MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK ARAZİLER

Tire Milli Emlak Şefliği yayımladığı duyurusunda söz konusu 11 adet arazinin tamamının Tire İlçesinde yer aldığını duyurdu. 11 adet arazinin 3 tanesi Büyükkemerce Mahallesinde, 1 tanesi Dallık, 2 tanesi Dereli 1 tanesi Küçükkömürcü Mahallesi geriye kalan 4 tanesi ise Hisarlık Mahallesinde yer alıyor. Arazilerin genel özelliklerine ilişkin açıklamada tümünün imarsız olduğu, cinsleri ise çalılık ve ham toprak olarak belirtildi. 

Fiyat Tablosu

tire milli emlak satılık arazi

Milli Emlak tarafından ilan edilen satış tablosu incelendiğinde en pahalı arazinin 318 bin TL muhammen bedelle listede olduğu aktarıldı. İlana göre; Dereli Mahallesinde yer alan toplam büyüklüğü 9081 m2 olan arazi bu fiyata ihaleye çıkacak. İlandaki en büyük arazi ise 11 bin 51 m2 büyüklüğündeki taşınmaz oldu. Bu arazi için kurum 277 bin TL bedel ilan etti. En ucuz arsa ise 1125 m2 büyüklüğündeki arazi için belirlenen 28 bin liralık ücret oldu. 

SATIŞ AÇIKLAMASI

Tire Milli Emlak Müdürlüğü satışların nasıl ve hangi usulle olacağına ilişkin kamuoyu için yayımladığı basın açıklamasında "Yukarıda tapu kaydı ve nitelikleri belirtilen taşınmazın satış ihalesi, hizasında gösterilen tarih ve saatte, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre açık teklif usulü ile belirtilen tahmini bedel üzerinden Hükümet Konağı Kat:2 Tire/İZMİR adresindeki Milli Emlak Servisinde yapılacaktır." ifadelerine yer verdi. 

İstekliler bu açıklamada bildirilen usullere göre önce başvurularını yapacaklar daha sonra ayın 30'unda ilan edilen adreste açık artırmaya katılacaklar. İhale ile satılacak arsalar için açık teklif usulü fiyat verecek isteklilerden en yüksek teklifi verene gayrimenkuller satılacak. İsteyenler ayrı ayrı tüm araziler için de başvuru yapabilirler. Detaylar Tire Milli Emlak Müdürlüğü'nden öğrenilecek. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.