Melikgazi Belediyesi 17 Yılda 3 Bin 605 Daire Yaptı!

Melikgazi Belediyesi 17 Yılda 3 Bin 605 Daire Yaptı!

Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, referans belediye olarak var olan gecekonduları yıkarak ferdi tapu, 18. Madde uygulaması ve takas yolu ile son 17 yıl içinde 3605 daire yaparak hak sahiplerine verdiklerini söyledi.

A+A-

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Çalışmasının bu kez Mimarsinan Bahçelievler Mahallesinde yapılacağını ve bu mahallenin hak ettiği tarihi misyonuna kavuşacağını söyledi.

Öncelikle vakıf arazilerinde çalışma…

Melikgazi Belediyesince başlatılan Kentsel Dönüşüm Çalışma sonuçlarının çok beğenildiğini ve örnek gösterildiğini şu anda Küçükali mahallesinde çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Kentsel Dönüşüm çalışmaları neticesinde bugün Gültepe, Köşk, Yıldırım Beyazıt, Keykubat, Konaklar Mahalleleri yaşanabilir sağlıklı konutları, parkları, sosyal ve kamu binaları ile örnek gösterilmektedir. Ayrıca şehrimizin doğu bölümünde yer alan Mimarsinan Bahçelievler Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Çalışması başlatacağız. Bunun için gerekli projelendirme çalışması başlatıldı. Şu anda mülk tespiti yapılmaktadır. Bu bölgenin en önemli sorunu birçok alanın vakıflar üzerinde olmasıdır. Bu neden ile kentsel dönüşüm çalışmasında kullanılmak üzere Mimarsinan Bahçelievler Mahallesinde muhtelif parseller için Vakıflar Genel Müdürlüğü ile görüşmeler devam etmektedir. ”

Muhtelif parseller için Vakıflar Genel Müdürlüğü ile görüşmeler neticesinde Mimarsinan Bahçelievler mahalle halkı ile görüşmeler yapılacağını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, çalışmaların tamamlanması ile Kentsel dönüşüm sonrası Mimarsinan bölgesinin hem ismi hem de tarihi misyonunda hak ettiği yapılaşmayı ve şehirleşmeyi gerçekleştirerek gözde semtler arasında olacağını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.