Malatya Taştepe ve Hanımın Çiftliği’nde Dönüşüm Başlıyor!

Malatya Taştepe ve Hanımın Çiftliği’nde Dönüşüm Başlıyor!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, 9 Kasım’da başladığı Kasım Ayı Toplantılarını, 23 Kasım Çarşamba günü yaptığı 3. Birleşimle tamamladı. İşte toplantıda görüşülen konular...

A+A-

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, 9 Kasım’da başladığı Kasım Ayı Toplantılarını, 23 Kasım Çarşamba günü yaptığı 3. Birleşimle tamamladı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda saat 14.00’de başlayan Kasım Ayı Toplantısı’nın 3. Birleşimine, Meclis I. Başkan Vekili Hasan Göğüs başkanlık etti.

16 Kasım tarihinde yapılan 2. Birleşime ait karar özetinin oylanmasının ardından toplantı gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Gündem maddeleri içerisine yer alan birçok konu görüşülerek karara bağlanırken, maddelerin bir kısmı ise ilgili komisyonlara havale edildi.

2017 Bütçesi 530 milyon lira olarak kabul edildi

Büyükşehir Belediye Meclisi, toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 Mali Yılı Bütçesi ile ilçe belediye bütçelerini de görüşerek karara bağladı. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda 530 milyon lira olarak kabul edildi. Ayrıca ilçe belediyelerinin bütçeleri ise; Battalgazi 145, Yeşilyurt 143.6, Doğanşehir 22.7, Akçadağ 14, Darende 40, Hekimhan 15.028, Pütürge 14.5, Yazıhan 12.720, Arapgir 7.370, Arguvan 7.7, Kuluncak 12.521, Kale 5.565, Doğanyol Belediyesi 3.5 milyon lira olarak kabul edildi.

19 Bin Liralık alacağın Terki yapıldı

Büyükşehir Meclisi, Amme Alacakları Tahsil Usulü Hakkındaki Kanunun 106. Maddesi doğrultusunda, masrafı maliyetini geçmesinden dolayı 10 TL ve altındaki alacakların Terkini kararlaştırdı. Büyükşehir Belediyesi’nin bu rakamlardaki alacaklarının toplamının 19.295 lira olduğu kaydedildi.

Taştepe ve Hanımın Çiftliği’nde Kentsel Dönüşüm

Son yıllarda önemli projelerin gerçekleştirildiği Kentsel Dönüşüm Projesi, Taştepe ve Hanımın Çiftliği mahallelerinde de uygulanacak. Taştepe ve Hanımın Çiftliği mahallelerinin kesiştiği 28 hektarlık alanda kentsel dönüşüm yapılması ile ilgili borçlanma, feragatta bulunma ve protokol işlemleri ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı’na yetki verildi.

Toplantıda ayrıca Kernek Hidroelektrik Santralinin Esenlik Şirketine, işletme devri de kabul edildi.

Aralık ayı toplantısı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Aralık Ayı Toplantısı’nı 7 Aralık 2016 tarihinde saat 14.00’de yapacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.