M1 Adana AVM Nisan 2017'de Açılacak!

M1 Adana AVM Nisan 2017'de Açılacak!

M1 Adana AVM, 2017 Nisan ayında tamamlanacak yenilenme projesiyle 90 bin metrekare kiralanabilir alanda 170 mağaza sayısına ulaşacak.

A+A-

M1  Adana  AVM, 2017 Nisan ayında tamamlanacak yenilenme projesiyle 90 bin metrekare kiralanabilir alanda 170 mağaza sayısına ulaşacak. Metro Properties Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü ve Asya Bölge Müdürü Gündüz Bayer, "Bugünün değil, geleceğin projelerini yaratma hedefiyle hareket ediyoruz. Gelişen şehre, daha geniş çerçevede hizmet verecek bir dönüşüm hedefiyle Mİ Adana büyüme ve yenilenme projesini geliştirdik" diyor.

Metro Properties ve FİBA Group, M1 Adana Alışveriş Merkezi'nde ziyaretçilerine modern yaşama uygun yeni alanlar sunmaya hazırlanıyor. Proje, 2017 Nisan ayında tamamlanacak. 16 yıldır Adana halkının sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap veren AVM'de büyüme ve yenilenmesi kapsamında 90 bin metrekare kiralanabilir alandaki 105 olan mağaza sayısı 170'e çıkacak. 

Mimarisini İspanyol L35 firmasının üstlendiği M1 Adana'da ziyaretçilerinin açık alanda rahat ve keyifli vakit geçirebilecekleri, su ve çocuk oyun alanları, dış mekan teraslı cafe-restoranlar ve modern alışveriş sokağı olacak. 

YEŞİL VE BOL IŞIKLI KONSEPT 

Alışveriş Merkezleri sektöründe değişime öncülük eden ve tüketiciye gerek mağaza karması, gerekse mimari bütünlük açısından çağdaş alışveriş merkezileri sunmak amacındaki Metro Properties ve FİBA Group, ir*1 ir KTL3S Konsept Tasarım Kurucu Ortağı Ernesto Klingenberg - METRO PROPERTİES Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Genel Müdürü ve Asya Bölge Müdürü Gündüz Bayer - FİBA Alışveriş Merkezleri ve Ticari Gayrimenkul Yatırımları CEO'su Yurdaer Kahraman - MI Adana Alışveriş Merkezi Müdürü Yalçın ÖZ (solda-sağa) Ml'de yeni mağaza karmasıvla tüm ihtiyaçları tek çatı altında karşılama iddiasında. 2000 yılındaki açılışından bu yana Adana'nın en iyi alışveriş merkezlerinden biri olma özelliğini koruyan Mİ Adana AVM, 2009 yılında gerçekleştirdiği ilk büyüme ve sonrasında, müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını her zaman göz önünde bulunduran bir alışveriş merkezi olarak bölgenin çekim merkezi haline geldi. 

Yeni alanları 2017 yılının ilk yarısında hizmete girecek olan Mİ Adana Alışveriş Merkezi, yeni bir mimari konsepte öncülük ediyor. Yeni konseptte yeşilin hakim olduğu açık alanlarında nefes alınabilecek ve kapalı alanlarında da gün ışığından maksimum ölçüde faydalanılacak. 

Yeni eklenen 13 bin metrekare mağaza alanıyla 20 bin metrekarelik açık sosyal alandan oluşan bir yapının mevcut komplekse entegre edildiği Mİ Adana AVM, böylece sergiler, canlı performansların yanında spor, kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra birbirinden farklı ve eğlenceli aktivitelerin de adresi olmaya devam edecek. 

"MÜŞTERİLER YÖNLENDİRDİ"

Metro Properties Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü ve Asya Bölge Müdürü Gündüz Bayer, yenilenme çalışmalarıyla ilgili "Metro Properties ve Fiba Group olarak yaptığımız müşteri araştırmaları bizi yeni açılımlara, yepyeni bir alışveriş merkezi konseptine yönlendirdi. Yeni marka talepleri ve perakendecilerden gelen istekler, bu kararı vermemizde önemli bir etken oldu" diyor.

Bayer, yenileme projeleri ile ilgili şöyle konuşuyor: "Alışveriş merkezleri sektöründe son yıllarda sadece perakende değil, yaşam merkezi konsepti öne çıktı. Ziyaretçilerimizin değişen ihtiyaçları, dünyada trendler, edindiğimiz deneyimler, teknolojik ve dijital yenilikler alışveriş merkezlerini yeniden şekillendiriyor. Çevresindeki yapılardan farklılaşan büyük binalar değil, açık havayla bütünleşen yapılar ön plana çıkıyor. 

İçinde sokaklar, meydanlar barındıran alışveriş merkezleri doğuyor. Bir alışveriş merkezinin başarısının formülü, yer, alışveriş merkezi konsepti artı perakendeci üçlüsünün (YAP) doğru kurgulanmasından geçiyor. Bu kurguyu, değişen zaman ve trendlere göre güncellemek gerekiyor. 

Alışveriş merkezlerinin bu çok önemli değişimi doğru okuyup konsept ve mağaza karmasını zamana ve ihtiyaçlara uygun olarak yenilemesi ve bir dönüşüm başlatması, başarının sürdürülebilir olmasını sağlar. Biz de bugünün değil, geleceğin projelerini yaratma hedefi ile hareket ediyoruz. 

Gelişen şehre, daha geniş çerçevede hizmet verecek bir dönüşüm hedefi ile Mİ Adana büyüme ve yenilenme projesini geliştirdik. Bütün bunlara ek olarak, mevcut markalarımızın performanslarını analiz ettiğimizde yatırımımızın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gördük. Biz yeni bir açılış yapmıyoruz, var olan başarının daha fazlasını vaat ediyoruz. 

Tüketici artık sadece ihtiyaçlarının karşılanması ile yetinmek istemiyor. 

Kaliteli ve keyifli zaman geçirmek, alışveriş merkezini hayatının bir parçası yapmak istiyor. Tüketici için alışveriş artık bir ihtiyaç değil bir macera". 

M1 Adana AVM'nin perakendede bölgenin lideri konumunda bulunduğunu belirten Bayer, sözlerini "Şehrin dokusuna uygun olarak tasarlanan, dikey değil yatay olarak inşa edilen Mİ Adana AVM; yeşilin hakim olduğu, açık alanlarında nefes alınan, kapalı alanlarında ise gün ışığından maksimum ölçüde faydalanılan yeni nesil bir alışveriş merkezi olacak. Biz artık bugünün değil, geleceğin projelerini yaratmayı hedefliyoruz" şeklinde sürdürüyor.

 "DAHA MODERN BİR YAPI OLACAK"

 FİBA Alışveriş Merkezleri ve Ticari Gayrimenkul Yatırımları CEO'su Yurdaer Kahraman da, "Biz güçlü ve sadık bir müşteri kitlesine sahibiz. Bizim çıkış yolumuz farklılaşmak ve ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunmak" diyor. 

Kahraman, yatırım kararlarıyla ilgili sözlerine şöyle devam ediyor: "Biz, daima sürdürülebilir bir büyüme planı içindeyiz. Burada en önemli konu, doğru zamanda doğru kararları vererek doğru konseptleri belirlemek, bunu bölgenin gelişmesi ve büyümesiyle bağdaştırarak doğru yatırımları yapmak. Bu, başarının anahtarı. Bu bağlamda Adana şehrine, tüm kiracılarımıza ve en önemlisi ziyaretçilerimize karşı büyük sorumluluk duyuyoruz. Alışveriş merkezi yatırımlarında trend, müşterinin yaşam merkezi olarak algılayabileceği, sadece ihtiyaçlarını karşılayan değil, keyif alıp zaman geçireceği konseptlere doğru ilerliyor. Adana büyük bir şehir, bu sebeple yapılacak heryatınmın pazarın gelişimi açısından faydalı olacağını düşünüyoruz. Biz Adana'va en başından beri inanıyor ve güveniyoruz". 

M1 Adana Alışveriş Merkezi'nin öncü bir proje ve Adana'ya değer katan bir yatırım olduğunu belirten Kahraman, "Kuruluşumuzdan beri müşteri bağlılığı yüksek, müşterinin kendini konforlu hissettiği bir tarzımız var. 

Hedefimiz bu tarzımızı koruyarak daha dinamik, gelişen ihtiyaçlara cevap verebilecek bir yaşam merkezine dönüşmek. Cazip alışveriş sokağı, yeni meydanlar, modern mimari renkler ve farklı tasarım detaylarıyla rahat ve keyifli bir atmosferde ziyaretçilerini karşılayan bir ortam hazırlıyoruz. Yeni eklenen 13 bin metrekare mağaza alanıyla 20 bin metrekarelik açık sosyal alandan oluşan bir yapıyı mevcut komplekse entegre ederek, şu anki kapalı alışveriş merkezi konseptini daha modern bir hale getirerek geleceğe taşıyacağız" diyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.