1. HABERLER

  2. EMLAK GÜNDEMİ

  3. Koronavirüs'ün Ankara Gayrimenkul Sektörüne Etkisi
Koronavirüs'ün Ankara Gayrimenkul Sektörüne Etkisi

Koronavirüs'ün Ankara Gayrimenkul Sektörüne Etkisi

Prokule Türkiye Gayrimenkul yönetim kurulu başkanı Gökhan Gürlek, korona virüs tehdidinin Ankara’da gayrimenkul sektöründe belirsizliğe olumsuzluğa etki olacağını belirtti.

A+A-

Bankalarda konut kredi faizlerinin düşmesinin ardından Ankara’da sabit ve alt gelir gurubuna yönelik sıfır ve ikinci el konutlarda hareketlilik yaşandığını, üst gelir gurubuna yönelik gayrimenkullerde durağanlığın devam ettiğini belirten gayrimenkul yatırım uzmanı Gökhan Gürlek, ‘korona virüsü tehdidine karşı Ankara halkı sıkı duruş tavrı sergiliyor ve acil ihtiyaçları dışında dışarı çıkmıyor. Gökhan Gürlek; Ankara’da, hali hazırda müşteri bekleyen çok sayıda sıfır ve ikinci el konutlar değil alıcı, bakmak isteyen bile bulunamıyor dedi. Durum böyle olunca inşaat şirketleri ve mülk sahipleri pazarlama stratejilerini hemen değiştirmeli önerisinde bulundu.

Korona Virüs Yabancı Yatırımcıyı Olumsuz Etkileyecek!

COVID-19 Korona virüs hastalığı özellikle Ankara’da yabancı konut satışını büyük ölçüde etkileyeceği görülüyor. Körfez Arap ülkelerine yapılan konut satışlarında hem vatandaşlık almak için müracaat eden kişilerin gümrük kapılarının ve hava yollarını kapalı olması satışlara olumsuz etki yapacağı görülüyor.

Ankara’da bir çok projede yabancılara konut satışı yapıyor bu projelerin büyük ölçüde etkileneceğini görülüyor satışların olmaması projelerin teslim sürelerini de etkileyeceğini düşünüyorum.

Prokule Türkiye Gayrimenkul, yatırım uzmanı Gökhan Gürlek; Yabancı yatırımcının Türkiye’ye giriş yapamaması projeleri, gayrimenkulleri görememesinden dolayı gayrimenkul satışlarının olumsuz etkileneceğini tahmin ediyorum dedi.

Gayrimenkul satışlarında yeni stratejiler geliştirmeli!

Normalleşme sürecine ne zaman girileceği belli olmadığı için inşaat firmaları ve mülk sahipleri düşünce üretmeden ‘bekle gör’ politikası izliyor. Oysaki yapılması gereken, öngörmektir. Rekabet üstünlüğü sağlayacak stratejiler şimdi uygulanmalıdır. İnşaat şirketleri ve mülk sahipleri üst gelir gurubuna yönelik gayrimenkullerin satışını klasik yöntemler ile artık yapamayacaklar. Olağanüstü şartlar, olağanüstü stratejileri zorunlu kılmaktadır diyerek, Gökhan Gürlek sözlerini bitirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.