Kırıkkale Silah İhtisas OSB'de Arsa Tahsisleri İçin Ön Talepler Alınıyor!

Kırıkkale Silah İhtisas OSB'de Arsa Tahsisleri İçin Ön Talepler Alınıyor!

Türkiye'nin ilk Silah İhtisas Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) arsa tahsisleri için ön talepler alınmaya başlandı. Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz: "2017 yılı itibarıyla talep patlaması bekliyoruz." dedi.

A+A-

Kırıkkale'de 500 dönümlük arazi üzerine kurulacak Türkiye'nin ilk Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde, arsa tahsisleri için ön talepler alınmaya başlandı.

Makine Kimya Endüstrisi Kurumuna (MKEK) ait Arpalık Çukur mevkisindeki 500 dönümlük arazi üzerine kurulan organize sanayi bölgesinde (OSB) altyapı çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Yatırım teşviklerinde 4. bölgede yer alan Kırıkkale'de, Silah İhtisas OSB'ye yatırım yapacak girişimciler, 5. bölge teşviğinden yararlanabilecek. OSB içinde tahsis edilecek 64 parsel bulunuyor. Bunlardan 49 parsel 3-5 bin, kalan 15 parsel ise 5-7 bin metrekare büyüklüğünde olacak.

Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz yaptığı açıklamada, Silah İhtisas OSB'nin Türkiye için çok önemli bir yatırım olduğunu söyledi.

Yaklaşık 20 firmadan ön tahsis talebi geldiğini bildiren Haktankaçmaz, "Önümüzdeki aylar içinde değerlendirme yapılarak kesin arsa tahsis başvuruları alınacak olup müteşebbislere arsa tahsislerinin yapılması sağlanacaktır." dedi.

Vali Haktankaçmaz, Silah İhtisas OSB'de yatırım yapacak müteşebbislerin 5. bölge teşviğinden istifade edeceklerini anımsattı.

Altyapı ikmal yapım işinin de yüzde 70 tamamlandığını anlatan Haktankaçmaz, şunları kaydetti:

"Elektrik ve telekom altyapı yapım çalışmalarına başlanılmıştır. Doğalgaz altyapı ihalesi en kısa sürede yapılacak olup 2017 yılı temmuz ayı itibarıyla tüm altyapı çalışmalarının bitirilmesi hedeflenmektedir. 2017 yılı itibarıyla talep patlaması bekliyoruz. Yatırımcılarımız, Kırıkkale'ye yatırım yapmak için acele etmeli. Silah İhtisas OSB çok ciddi beklentileri bünyesinde barındıran, vatandaşımızın dilinde olan bir tesis. Kırıkkale, ülke savunmasının başkenti. Böyle bir başkentte, böyle bir sanayi bölgesinin olması da çok doğal bir şey. Silah İhtisas OSB, Kırıkkale'ye yapılan en önemli yatırımlardan birisi."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.