1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kervansaray Lara Oteli 520.6 milyon TL'ye Satışa Çıkacak
Kervansaray Lara Oteli  520.6 milyon TL'ye Satışa Çıkacak

Kervansaray Lara Oteli 520.6 milyon TL'ye Satışa Çıkacak

Kervansaray Lara Oteli'nin açık arttırma ilanı yapıldı. Otelin değeri 520 milyon 587 bin 193 TL olarak tespit edildi. Açık artırmanın 1. satış günü 3 Şubat, 2. satış günü ise 2 Mart olarak ilan edildi.

A+A-

Kervansaray Yatırım Holding A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Kervansaray Lara Oteli hakkında açıklama yaptı. 

Galeri Kristal Tur. İnş. Pazarlama ve Tic A.Ş.'nin Kervansaray Yatırım Holding'ten olan alacaklarına ilişkin İstanbul 10. İcra Müdürlüğü tarafından yürütülen icra işlemi çerçevesinde T.C. Antalya Gayrimenkul Satış İcra Dairesi'nin tarafından 2021/23 Talimat Sayılı Dosyası ile şirket mülkiyetindeki Antalya İli Murat Paşa İlçesi Güzel oba Mahallesi 27973 ada 39 Nolu parsel üzerinde yer alan 10 Katlı Otel Binası ve Arsa ile Antalya İli Murat Paşa İlçesi Güzeloba Mahallesi 27973 ada 40 parsel üzerindeki üst hakkı ve bu üst hakkı çerçevesinde kurulan tesisin (Kervansaray Lara Oteli'nin) icra yolu ile satışı için taşınmazın açık arttırma ilanı gerçekleştirildi. Otelin kıymet taktir toplamı 520 milyon 587 bin 193 TL olarak belirlendi. Açık artırmanın 1. satış günü 3 Şubat, 2. satış günü ise 2 Mart olarak ilan edildi. 

"Orman, Pilon Yeri, 10 Katlı Otel Binası ve Arsası" vasıflı Kervansaray Lara Oteli, 63 bin 390,55 metrekare yüzölçümlü arsada yer alıyor.  579 odalı ve 1.162 yatak kapasiteli otelin ana binasında 28 adet suit oda, 14 adet juniour suit oda, 14 adet SVU suit oda, 2 adet kral dairesi ve 521 adet standart oda tipi yer alıyor. 

85 bin 1 metrekare kapalı alana sahip otelde, 1adet ana restoran, 3 adet  La Carte restoran ve 9 adet bar bölümü  bulunuyor. Kervansaray Lara Oteli'nde açık-kapalı havuz, basketbol sahası, futbol sahası, su sporları, animasyon ve disko, su kaydırakları, hamam, sauna, fitness, tenis kortları, çocuk kulübü, amfitiyatro gibi sosyal alanlar mevcut. 

Aynı zamanda otelde, 27 adet asansör, yangın merpeni, elektirik, su, kanalizasyon, merkezi sistem klima, açık-kapalı otopark, güvenlik, yangın ihbar, dümen ve ısı dedektörlerine de yer veriliyor.  

Kervansaray Lara Oteli'nde 1.500 kişilik konferans salonu, 1.000 kişilik çok amaçlı salon, 70 kişilik çok amaçlı salon, 3 adet 45 kişilik toplantı salonu, 2 adet 35 kişilik toplantı salonu, 4 adet 25 kişilik toplantı salonu bulunuyor.Otelde, 240 araç kapasiteli kapalı, 45 araç kapasiteli açık otopark yer alıyor. Kervansaray Lara Oteli, Antalya Havalimanı'na 6,65 kilometre, Antalya şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunuyor. 

Kervansaray Yatırım Holding 2019 yılında Kervansaray Lara Oteli'ni 3 sene süreyle Galeri Kristal Turizm İnşaat Pazarlama Ve Ticaret A.Ş.'ye kiralamıştı. Kervansaray Yatırım Holding'e ait Kundu ve Lara otellerini kiralayan Galeri Kristal Turizm İnşaat Pazarlama ve Ticaret, 2005 yılından beri turizm sektöründe faaliyet gösteren, bünyesinde Crystal Hotels, Nirvana Mediterranean Exellence ve Amara World Hotels markaları altında, Antalya Belek, Antalya Kemer, Antalya Side ve Bodrum'da olacak şekilde toplam 19 tesise sahip Türkiye'nin en büyük otel zinciri konumundaki Kilit Hospitality Group çatısı altında bulunuyor. 

Kervansaray Yatırım Holding'in KAP açıklaması: 
Galeri Kristal Tur. İnş. Pazarlama ve Tic A.Ş.'nin Şirketimizden olan alacaklarına ilişkin İstanbul 10. İcra Müdürlüğü tarafından yürütülen icra işlemi çerçevesinde T.C. Antalya Gayrimenkul Satış İcra Dairesi'nin tarafından 2021/23 Talimat Sayılı Dosyası ile Şirketimiz, mülkiyetindeki yer alan  Antalya İli Murat Paşa İlçesi Güzel oba Mahallesi 27973 ada 39 Nolu parsel üzerinde yer alan 10 Katlı Otel Binası ve Arsa ile Antalya İli Murat Paşa İlçesi Güzeloba Mahallesi 27973 ada 40 parsel üzerindeki Şirketimizin sahip olduğu üst hakkı ve bu üst hakkı çerçevesinde kurulan tesisin ( bir bütün olarak Kervansaray Lara Otel'in), icra yolu ile satışı için taşınmazın açık arttırma ilanı gerçekleştirilmiştir. Taşınmazın  ilan edilen açık arttırma kıymet taktir toplamı 520.587.193 TL olarak belirlenmiş olup, açık artırma 1 .Satış Günü 03/02/2022, 2. Satış Günü 02/03.2022 tarihi olarak ilan edilmiştir.

Yukarıda açıklanan taşınmazlarımıza ilişkin olarak  İstanbul 10. İcra Müdürlüğü  tarafından gerçekleştirilecek bu işlem sonucunda taşınmazların icra yolu ile satışı durumunda, Önemli Nitelikteki İşlemler Ve Ayrılma Hakkı Tebliği ( II. 23.3) Tebliğinin 15. Maddesinin d Bendi uyarınca  İcra İflas Kanunu çerçevesinde bir karar uyarınca gerçekleştirilen işlemler ayrılma hakkının doğmadığı hallerden biri olarak tanımlandığından, söz konusu işleme ilişkin Önemli Nitelikteki İşlemler Ve Ayrılma Hakkı Tebliği uyarınca ayrılma hakkı doğmamaktadır.

Kamuoyuna duyurulur.
Saygılarımızla

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.