İsabeyli Kapalı Pazaryeri Törenle Açıldı

İsabeyli Kapalı Pazaryeri Törenle Açıldı

Nazilli Belediyesi tarafından İsabeyli Mahallesi'nde yapımı tamamlanan kapalı pazar yeri düzenlenen törenle açıldı. Geçtiğimiz hafta açılışları gerçekleştirilen Adnan Menderes’in Anıt Heykeli ve İsabeyli Tepe Kafe tesislerinden sonra kapalı Pazar yerinin

A+A-

Nazilli Belediyesi tarafından İsabeyli Mahallesi'nde yapımı tamamlanan kapalı pazar yeri düzenlenen tören ile açıldı.  Nazilli Belediyesi Mehteran Takımının sunumları eşliğinde bayram havasında bir açılış töreni gerçekleştirildi. Keşkek İkramlı açılış törenine; AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, AK Parti ilçe Başkanı Avukat İsa Bedil ve parti yönetimi, MHP İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan, Ziraat Odası Başkanı Nevzat İzgü, Mahalle Muhtarları ile İsabeyli Muhtarı Birkan Çelik, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Karataş, Kuvayyi Milliye Derneği Üyeleri,  sivil toplum örgütü temsilcileri, Oda Başkanları, İsabeyli Mahallesi Sakinleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Büyükşehir kanununda bir değişiklik yapılsın..

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Mahalle Muhtarı Birkan Çelik, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin mahallelerine hiçbir hizmette bulunmadığını ifade ederek, açılışa katılan AK Parti Aydın Millevekili Abdurrahman Öz'e, Büyükşehir Yasası'nı çıkartmakla kendilerine kötülük edildiğini söyledi. Kısıtlı bütçeye rağmen mahallerine kazandırdığı Pazar yeri ve sosyal tesis için Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve emeği geçen herkese şahsı ve İsabeyli Mahallesi sakinleri adına teşekkür eden Çelik, “ Ben sayın milletvekilimizden bir ricada bulunmak istiyorum. Sayın vekilim sizden ricamız büyükşehir kanununda bir değişiklik yapılsın ve Nazilli’nin parası Nazilli’de kalsın” ifadelerini kullandı.

En ücra mahallelerimize hizmet götürüyoruz..

Nazilli’de göreve geldikleri günden bu yana değişim başlattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Haluk Alıcık, en ücra mahallelere de hizmet götürdüklerini belirterek İsabeyli mahallesinin büyük bir ihtiyacının giderildiğini vurguladı. 2009 yılından itibaren Nazilli’de yaptıkları tüm hizmetler hakkında kısaca bilgiler veren Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Belediye Başkanlığı görevini çok severek yaptığını, Nazilli’nin şehr-i emini olarak kendisine seçenlerin değil bütün her kesin belediye başkanı olduğunu belirtti. Parti rozeti taşımadan kimseye ayırımcılık yapmadan bu güne değin yaptıkları projelere dikkat çeken Alıcık, “Nazilli Belediyesi olarak verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. En uzak mahalleye de hizmeti taşıyoruz. İsabeyli’de kapalı Pazar yeri inşaatına daha önce başlamıştık, 600 bin TL'ye mal olan projemiz tamamlandı ve hizmete açtık” dedi.

Büyükşehir yasasından sonra yaşanan sıkıntılar hakkında konuşan Başkan Haluk Alıcık “Tamam büyükşehir yasası çıktı. Ama keşke kaynaklarımız kesilmeseydi. Keşke bütün köyler beldeler bize bağlansaydı da alın hizmet edin denseydi. 5 yıl sonra hizmet götürülmemiş yer kalacak mıydı o zaman göreceklerdi. Kanalizasyonunu suyunu yolunu her şeyini biz yapsaydık. Nazilli’yi seviyorum demekle olmuyor. Nazilliyi sevmek Nazilliye hizmetten geçer. Nazilli Belediyesi'nin hakkı olan ödenek ile su paralarından elde edilmesi gereken 3 milyon 500 bin lira Büyükşehir Belediyesi'ne aktarılıyor. Bu paralar bize verilmemesine rağmen biz bunca hizmet üretmeye çalışıyoruz. Yaptığımız hizmetler için istesek 15 günde bir açılış yapabiliriz. Büyükşehir Yasası'na rağmen bunca hizmet üretmekten de gurur duyuyoruz. Belediye başkanının siyasi kimliği, seçimden sonra biter ve herkes ile temas halinde olur. Benim bu hizmetleri üretebilmem için milletvekillerimiz ve bakanlarımızla olan yakınlığımı görenler, bunun altında başka nedenler arıyor. Nazilli’nin dertleriyle dertlenen birisi olarak herkes ile irtibatta olmam gerekiyor. Nazilli'nin dertleriyle dertlenmeyenlerden hizmet beklememiz mümkün değildir. Düşünün nüfusunuz artmış, geliriniz azalmış hizmet alanınız 24 km den 800  km ulaşmış. Ama buna rağmen hizmetleriniz durmamış. Aslında Büyükşehir bize ticaret yapmasını, para kazanmasını öğretti Çok şükür kendi kaynaklarımızı kendimiz yaratır olduk. Projelerimizin gerçekleşmesi için gerçekten büyük mücadele veriyoruz. Hükümet kanadından herkes bizlere yardımcı oluyor. Bende elimden geldiğince takip ederek, ikili ilişkiler kurarak koşturuyorum. Belediye Başkanıyım diyerek makamda oturursak, hiçbir şey yapamayız. Bunu çok iyi biliyorum. Bu yüzden çalışmak, uğraşmak ve takip etmek zorundayız. Siz belediye başkanı oldum diye oturursanız, hiçbir şey yapamazsınız. Çalışmak, uğraşmak zorundasınız. Yolları aşındırmak zorundasınız. Biz planlarımızı şimdi için değil uzun yıllar sürdürmek için yapıyoruz. Ben her şeyi göze aldım. Makam mevkii ihtiras diye bir şey yok. Her kapıyı çalıyorum. Bize bizim kapı çaldığımız kadar karşılık versinler yeter. İnsanlar yaptıkları eserlerle, icraatlarla anılacak. Ben ayrıca daha önce İsabeyli Mahallesi olmadan önceki Belde Belediye Başkanlarına da  teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bizim için bir çivi çakmış olmaları bile önemli ve değerlidir" diye konuştu.

Çaresiz değilsiniz çare sizsiniz!..

Belediye Başkanı Alıcık'ın ardından kürsüye davet edilen AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz yapılan hizmetlerden dolayı mutlu olduğunu kaydetti. Büyükşehir Yasası'ndan doğan bazı sorunlar olduğunu söyleyen Öz, Aydın'ın Adnan Menderes'in memleketi olduğunu ve sol ideolojide olmadığını vurguladı.  Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li yöneticiler tarafından yönetildiğini hatırlatan Milletvekili Abdurahman Öz, Büyükşehir Yasası'nın, hizmet kalitesini artıracağı düşüncesiyle hazırladıklarını belirterek, " Memleketinize hizmet etmek güzel şeyler yapmak istiyorsanız elbette ki yolunuz siyasetten geçmeli. Ben parti ayırımı yapmadan memleketime hizmet edebilmek için bu yola baş koydum. Belediye Başkanımızın haklı olduğu bir çok konu var. Büyükşehir Yasası'nı hazırladığımızda ve belli bir nüfusun üzerinde olan illerin, Ankara ve İstanbul gibi daha iyi hizmet almasını hedeflemiştik. Fakat Aydın'da, belli bir kesime hizmet ederek ve onlardan aldığı oyla seçilen bir CHP'li belediye başkanı var. Amaçları Aydın'a hizmet etmek olmayan ve oy aldığı kesime çalışan başkandan hizmet bekleyemeyiz. Ancak çaresiz değilsiniz, çare sizsiniz. İnşallah bundan sonra kendi söküklerimizi kendimiz dikeceğiz. Belediye Başkanımızın büyükşehir ile ilgili taleplerinde muhakkak ki değişimler olacak. Bununla ilgili çalışmalar yapılıyor ve bir kısım gelirlerde iyileştirme yapılacak" ifadelerini kullandı.

Nazilli Belediyesi tarafından 600 bin lira harcanarak yapılan kapalı pazar yeri ve İsabeyli mahallesinde yapılan tüm hizmetlerden ötürü İsabeyli Muhtarı ve azaları tarafından İsabeylili mahallesi sakinleri adına yaptırılan plaket ve çiçeği, mahalle muhtarı Birkan Çelik, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a takdim etti. Ardından okunan açılış duası ile birlikte açılış kurdelesi Milletvekili Öz, Başkan Alıcık ve protokol üyeleri  tarafından hep birlikte kesti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.