1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Güzelbahçe'de 16.8 Milyon TL'ye Satılık Arsa
Güzelbahçe'de 16.8 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Güzelbahçe'de 16.8 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Güzelbahçe Mustafa Kemal Paşa mahallesi sınırları içerisinde kalan 16.845 metrekarelik arsa icradan satışa çıktı. 16 milyon 845 bin TL muhammen bedelle satışa sunulan arsanın ihalesi 13 mayısta gerçekleşecek.

A+A-

Güzelbahçe Mustafa Kemal Paşa mahallesi sınırları içerisinde kalan 16.845 metrekarelik arsa icradan satışa çıktı. 16 milyon 845 bin TL muhammen bedelle satışa sunulan arsanın ihalesi 13 mayısta gerçekleşecek. 

Arsa 1/1.000 ölçekli yelki Uygulama İmar Planı'nda spor tesisleri alanına isabet ediyor.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın önemli özellikleri: İzmir ili, Güzelbahçe ilçesi, Mustafa Kemal Paşa mahallesi, Değirmenaltı mevkii 1777 ada 1 parselde kayıtlı arsa niteliğindeki taşınmazın düz bir topografik arazi üzeride yer almakta olup, bölgenin ana ulaşım akslarından olan Seferihisar caddesine yakın konumda, Seferihisar otoban girişine ise yaklaşık 2 km mesafede yer almaktadır. Gelişmekte olan bir bölgede yer almakta olup, etrafında müstakil villa tarzında yapılar ve siteler bulunduğu, ulaşım ve taşıma imkanlarının iyi olduğu tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden yararlanma imkanı bulunduğu, iyi gelir grubu tarafından tercih edilen bir bölge olduğu değerlendirilmiştir. Taşınmaza ilişkin ayrıntılar dosyada bilirkişi raporlarında mevcut olup, iş bu ilan kendisine tebliğ yapılamayan taraflar için ayrıca ilan niletiğindedir.

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri İzmir İl, Güzelbahçe İlçe, Mustafa Kemal Paşa mah, Değirmenaltı mevkii,
1777 Ada, 1 Parsel (eski 248 ada,1 parsel)
Adresi : Mustafa Kemal Paşa mah. 2147 sokak No:1 Güzelbahçe/İZMİR
Yüzölçümü : 16.845,65 m2
İmar Durumu 1/1000 ölçekli yelki Uygulama İmar Planı'na istinaden spor tesisleri alanına isabet etmektedir.
Kıymeti 16.845.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki ŞerhlerBeyan: İlknur Güdücü (Acarer) in 04/10/2010 tarihli dilekçesine istinaden bizzat gelmedikçe taşınmazı ile ilgili herhangi bir işlem yapılmamasına dair beyanı vardır.
Beyan: İzmir 1.İdare Mahkemesinin 2015/603 esas sayılı dosyasında kamulaştırmasız el atma davası açılmıştır.
İcra Müdürlüğü haczi vardır.
İzmir 8.Asliye Hukuk Mahkemesinin 2007/321 esas sayılı dosyasından ihtiyadi tedbir şerhinin kaldırıldığı Mahkemece bildirilmiştir.
1. Satış Günü 13/05/2020 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü 17/06/2020 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI D BLOK K.3 MÜZAYEDE SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.