1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Emlak Katılım'dan İlk Çeyrekte 222,9 Milyonluk Net Kâr!
Emlak Katılım'dan İlk Çeyrekte 222,9 Milyonluk Net Kâr!

Emlak Katılım'dan İlk Çeyrekte 222,9 Milyonluk Net Kâr!

Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, Emlak Katılım'ın net kârının 222,9 milyon olduğunu ve öz kaynak büyüklüğünün ise 2,3 milyar TL'ye ulaştığını açıkladı.

A+A-

Finans sisteminin en genç bankası olan Türkiye Emlak Katılım Bankası, faaliyetlerini sürdürerek katılım bankacılığı alanındaki büyümesine devam ediyor. Şubeleşme hızını en üste taşıyarak 78 şubeye ulaşan banka, hem fiziki hem de dijital kanallar üzerinden müşterilerinin bankacılık işlemlerini karşılamalarına destek olmak amacıyla kalıcı çözümler üretiyor. 

Emlak Katılım'dan ilk çeyrekte 222,9 milyonluk net kâr!

Yeni ve sürdürülebilir ürün hizmetlerini ilk çeyrekte vatandaşlar ile buluşturan Emlak Katılım, yakın süreçte hizmete alınan yurt dışındaki yerleşik kişiler ile bu kişilerin yurt dışındaki şirketlerinin tasarruflarının Türkiye'deki bankalarda değerlendirmelerini sağlayan ve Merkez Bankası tarafından kur koruma güvencesi ile bir de ilave getiri garantisi verilen avantajlı bir TL hesap türü olan ' Yuvam Katılma Hesabı ' sayesinde, Emlak Katılım'da açılan katılım fonları Türk lirasına çevriliyor. 

Konu hakkında değerlendirme yapan Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, Türkiye'nin gücünü artırmak için azimle çalışarak finansal çözümler üretmeyi sürdüreceklerini bildirdi. 

Bayraktar'ın açıklamalarına göre, Emlak Katılım'ın büyüme stratejisine bağlı olarak şubeleşmeye, dijitalleşmeye ve yeni ürünler ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Bayraktar, Emlak Katılım'ın net kârının 222,9 milyon olduğunu ve öz kaynak büyüklüğünün ise 2,3 milyar TL'ye ulaştığını aktardı. 

Bankanın verileri doğrultusunda toplanan fonlar 36,1 milyar TL, kullandırılan fonlar 25,6 milyar TL, gayrinakdi krediler 7,8 milyar TL iken aktif büyüklük ise 48,8 milyar TL oldu.

Emlak Katılım'ın ilk çeyrekte aktif büyüklüğü yüzde 26 oranına artarken, 2021 yıl sonuna göre kârını ise yüzde 55 oranında artırdı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.