Çağdaş Holding Uygun Fiyatlı Konutlar Yapacak

Çağdaş Holding Uygun Fiyatlı Konutlar Yapacak

23 yıldır Bodrum’da faaliyet gösteren Çağdaş Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, fiyatı 1.5 milyon lirayı aşan konutlarda satış sorunu olduğunu söyledi. Bugüne kadar ağırlıklı olarak üst gelir grubu için konut inşa ettiklerini belirten Çağlar

A+A-

Bugüne kadar Bodrum’da 30 proje geliştiren Çağdaş Holding erişilebilir fiyatlı konut üretmeye odaklanacak. Son yıllarda üst gelir grubu için üretim yapan, fiyatı 6.5 milyonEuro’yu bulan villalar satan şirket artık talebin ağırlıkta olduğu kesime yönelecek.Bodrum’da konut pazarının hareketli olduğunu ancak fiyatı 1.5 milyon lirayı aşan evlerde satış sorunu yaşandığını belirten Çağdaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, “Bundan sonra lüksü daha erişilebilir fiyatla hayata geçirip talebin daha yoğun olduğu kısma odaklanacağız. Bu erişilebilir segmentteki ilk projemizi bayramdan sonra Bodrum merkezde hayata geçireceğiz” dedi. Bodrum merkezdeki Skyhill Homes projesinde 22 konut bulunacağını belirten Çağlar, bu projede fiyatların 195 bin dolardan başlayıp, 955 bin dolara kadar çıkacağını dile getirdi. Dağlarca Çağlar, Gündoğan, Bitez gibi bölgelerde de yine erişilebilir lüks segmentinde proje geliştirmeyi planladıklarını ifade etti. Bodrum’da gayrimenkul pazarında yabancı talebinde gerileme olurken, yerli talebin arttığını dile getiren Dağlarca Çağlar, “Avrupalı talebini beklemeye aldı. Azeriler başta olmak üzere Türkiye’nin doğusundan talepte bir dikkat çekici artış var. Ancak asıl artış yerli talepte. Çocuğu olan ve ikinci ev bakan aileler Bodrum’a ciddi ilgi gösteriyor. Bodrum ülke genelinde kurtarılmış bölge olarak görülüyor ve bu nedenle ikinci ev için öne çıkan adres oluyor” dedi. Bodrum’da talep edilen evlerin büyüklüklerinin de değiştiğini belirten Çağlar, geçmiş yıllarda ortalama 500 metrekare evlere talep olurken bugün ideal büyüklerin 120-200 metrekare olduğunu ifade etti. 

YAKIŞMAYAN İŞLER VAR 

Son yıllarda başta İstanbul olmak üzere birçok bölgeden müteahhit Bodrum’a yöneldi. Konutun yanında uluslararası otel zincirleri de Bodrum’u seçiyor. Bölgede kaliteli projeler yapılırken sorunlu yatırımlar da olduğunu belirten Dağlarca Çağlar, “Bodrum’da doğru proje yapılmadığı da oluyor. Bunlar tabi bizi üzüyor. Bazı projeleri yeşille hiç bağlayamıyoruz. Bazı firmaların projeleri Bodrum’a uygun değil” dedi. Gelişen Bodrum’da istihdam olanaklarının da artırılması gerektiğini belirten Çağlar, “Bunun için kış turizmini canlandırmak iyi olabilir. Bunun için de kongre turizmi iyi bir çıkış oluşturabilir” dedi. 

195 MİLYON EURO YATIRIM

1987 yılında kurulan ve 1993 yılından bu yana Bodrum’da faaliyet gösteren Çağdaş Holding son 5 yılda Bodrum projelerine 195 milyon Euro yatırım yaptı. Swissotel markası ile turizmsektörüne de adım attıklarını ve Turgutreis’teki otel ve villa projesini geçen yaz tamamladıklarını belirten Çağlar, “Turgutreis projesinde 72 villanın 65’ini sattık. Yokuşbaşı’daki Swissotel’de ise inşaatın sonuna geldik. Swissotel Rezidans Bodrum Hill’de 108 oda ve 35 rezidans yer alıyor. Evler 2017, otel 2018’de tamamlanacak” dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.