Beşiktaş’taki Meclis Arazisine TOKİ Talip!

Beşiktaş’taki Meclis Arazisine TOKİ Talip!

TBMM’nin Beşiktaş’taki arazisine TOKİ talip oldu. TOKİ'nin Beşiktaş arsasına talip olması Meclis Divanı’nda tartışma yarattı.

A+A-

TBMM’nin Beşiktaş’taki arazisine TOKİ’nin yaptığı teklif Meclis Divanı’nda tartışıldı. Yapılacak konutların yüzde 65’ini veren TOKİ’ye oranın yüzde 70’e çıkarılması ve İstanbul yerine Ankara’dan lojman vermesi önerilecek...

TBMM’nin Beşiktaş’ta milyonlarca dolar değerindeki 10 dönümlük arazisine  TOKİ  talip oldu. Üzerinde halen 172 lojmanın bulunduğu araziyi isteyen TOKİ, Meclis’e yapılacak konutların yüzde 65’ini önerdi. TBMM Başkanlık Divanı’nda masaya yatırılan bu öneri tartışma yaratırken, bazı milletvekilleri, “İstanbul’un kapasitesi düşük, personel yoğunluğu Ankara’da. TOKİ İstanbul’da konutları yapsın ama Ankara’daki konutlardan personele lojman versin” görüşünü dile getirdi. Bazı vekiller de bu girişime tümden karşı çıkarak, milletvekillerinin lojmanları yıkılırken personele daha çok lojman verilmesinin doğru olmadığını belirttiler. Divan’da Meclis’e verilecek oranın yüzde 70’e çıkarılması ve Ankara’dan lojman verilmesi konusunun TOKİ ile yeniden görüşülmesi benimsendi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.