AVM Yerine Kültür Merkezi Yapılacak

AVM Yerine Kültür Merkezi Yapılacak

Edremit Belediyesi tarafından Akçay Mahallesi’nde önceden alışveriş merkezi olarak kullanılan yapı kültür merkezine dönüştürülecek. 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip Olivecity binası yapılacak düzenlemelerin ardından bölgenin en büyük kültür merkezi

A+A-

Edremit’in Akçay Mahallesi’nde ilçenin ilk alışveriş merkezi olarak açılan ancak daha sonra kapatılan Olivecity binası Edremit Belediyesi tarafından yapılacak düzenlemelerin ardından bölgenin en büyük kültür merkezi olarak hizmete açılacak. 

Toplam beş kattan oluşan 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip kültür merkezi; 1115 kişilik tiyatro ve çok amaçlı salon, 7 adet sanat atölyesi, etnografya müzesi, kütüphane, 4 adet kayar panel duvardan oluşan sergi salonu, bale ve halk oyunları salonları, 3 adet fuaye alanı, 3 adet çok amaçlı toplantı salonu, sivil toplum örgütleri için çalışma salonu, senfoni orkestralarının konser verebileceği salon, 2 adet sinema gösterilerinin de yapılabileceği prova, söyleşi ve seminerlerin yapılacağı salon, 2 adet korolar için çalışma salonu, 2 adet nikah salonu, 2 adet küçük sahne ile düğün, yemekli toplantı ve törenlerin yapılabileceği 360 kişilik restoranı, kafe ve diğer restoranların bulunduğu çok amaçlı bir kültür, sanat ve yaşam merkezi haline dönüştürülecek. Kültür merkezi içerisinde bir adet çocuklar için kreş hizmet verecek. 

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’in büyüyen yapısı ile kültür ve sanat alanında bölgenin önemli merkezlerinden birisi olduğunu belirterek, “Akçay Mahallemizde ilçenin ilk alışveriş merkezi olarak açılan ancak, daha sonra kapatılarak boş olarak bekleyen, bir kısmı belediyemize ait Olivecity alışveriş merkezinin geri kalan kısmını kiralamak sureti ile belediyemize kazandırdık. Toplam 10 bin metrekare kapalı alana sahip bodrum ve zemini ile 5 kattan oluşan bu yapıyı kültür merkezine dönüştürebilmek için gerekli düzenlemelere önümüzdeki günlerde başlayacağız.  İçerisinde 1115 kişilik tiyatro salonundan senfoni orkestralarının konser verebileceği salonlar,  sivil toplum örgütlerimizin çalışma alanları ve sanat atölyeleri bulunacak. Tiyatrolar ve konserler bu merkezde halkımızla buluşacak. Ayrıca ilçemizdeki tüm kültür ve sanat faaliyetlerini de bu merkezde toplamış olacağız. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın yararlanacağı büyük bir kültür, sanat ve yaşam alanını halkımızın hizmetine sunacağız” dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.