1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Arda Turan'ın İnşaat Şirketine 2 Milyon TL Tazminat Talebi
Arda Turan'ın İnşaat Şirketine 2 Milyon TL Tazminat Talebi

Arda Turan'ın İnşaat Şirketine 2 Milyon TL Tazminat Talebi

Arda Turan ve kardeşine ait inşaat şirketinin 2 yıl önce Sütlüce'de temel açma işlemi sırasında istinat duvarının çökmesi yan taraftaki binada ve otelde hasar oluşturmuş ve boşaltılmıştı. Otel sahibi inşaat şirketinden 2 milyon TL tazminat talep etti.

A+A-

Sütlüce’de 2 sene önce futbolcu Arda Turan’ın kardeşi Okan Turan’a ait AOT Yapı İnşaat Turizm A.Ş. tarafından yapılan otel inşaatının temel açma çalışması sırasında, istinat duvarının çökmesi sebebiyle, 4 katlı Ertürk Apartmanı ile toplam 7 komşu bina hasar görmüş, inşaatın yanında yer alan bir otel de riskli olduğu nedeniyle mühürlenmişti.

Mühürlenen otelin işletmecisi Şükran Aral’ın avukatı Fırat Söylemez,  şirketin yüzde yüz kusurlu bulunduğunu, mağduriyetin giderilmesi için 2 milyon TL'lik tazminat talep ettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti: 

“KAR KAYBI VE ZARARLARIMIZ VAR”

“Biz bir otelin işletmecisi olarak kiracı sıfatıyla yapılmış kontrattaki bedelleri, içeride çalışanların maaşlarını, sigortalarını bu süreçte ödemek zorunda kaldık. Otel, Arda ve Okan Turan’ın sahibi olduğu firmanın burada yaptığı kazı çalışmaları sırasında istinat duvarının çökmesi sonucunda mühürlendi. Mahrum kalınan bir kar kaybı ve zararlarımız var.

“BİLİRKİŞİ RAPORLARI MEVCUT”

Arda ve Okan Turan, Ertürk binası sahiplerine sorumluluğun bizlere ait olduğu ve hataları olmadığını dile getirdi. Teknik bilirkişi raporuna göre burada ikinci sınıf işçilik, mühendislik çalışmaları olduğu, gerekli izinlerin alınmadığı belirlendi. Yüzde yüz Arda ve Okan Turan’ın firmasının sorumlu olduğu kayıt altına alındı ve mahkeme dosyasına sunuldu.

Biz de dosyamızı hazırladık ve ihtar çektik. 2 milyon liralık talepte bulunduk. Üç gün de süre tanıdık. Tazminatın yanı sıra ceza ve soruşturma boyutu var. İmar mevzuatına aykırılık nedeniyle Ertürk binasının sahipleri tarafından başlatılan 1 yıldan 5 yıla kadar hapis istemi talebiyle açılan ve devam eden bir soruşturma var.”

ZARARIMIZ ÖDENMEZSE MAHKEME YOLUNA GİDECEĞİZ

Avukatı aracılığıyla şirkete ihtarname gönderen Şükran  Aral, üç gün içerisinde talep edilen miktarın ödenmediği durumda mahkeme yoluna gideceğini açıkladı. İki yıl önce büyük hayallerle Sütlüce’de otel işletmeciliğine başladığını dile getiren Şükran Aral, “Burası benim bütün hayallerimin başladığı ama bütün hayatımın da mahvolduğu bir yer. Arda Turan tarafından yaptırılan  kazı çalışmasından dolayı istinat duvarları çöktü ve bizim yaptığımız projeye vurdu. Belediye sorgusuz sualsiz otelimiz mühürledi. Süresiz mühürlendi burası. Oteli kapattıktan sonra yaşadığım süreç korkunçtu” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum