Antalya OSB 900 Dönüm Büyüyecek!

Antalya OSB 900 Dönüm Büyüyecek!

ANTALYA Organize Sanayi Bölgesi'nin 2017 yılı tahmini bütçesi 189 milyon 815 bin TL olarak belirlenirken, bölgenin 900 dönüm daha büyütülmesine karar verildi.

A+A-

Antalya OSB'nin Müteşebbis Heyeti toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda, OSB'nin 2017 yıllı tahmini bütçesi 189 milyon 815 bin TL olarak belirlendi. Bölgenin ve katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan bütçenin Antalya'ya katma değer yaratacak projelerde kullanılacağını aktaran OSB Başkanı Ali Bahar, genişleme alanlarına ayrılan kaynağın 2017 yılı bütçesinde önemli bir paya sahip olduğunu, bu sayede OSB'nin 900 dönüm daha büyüyeceğini vurguladı. 

SIRA GENİŞLEME ALANLARINDA

OSB'nin altyapı bakımından hiçbir eksiği bulunmadığını, 2016 yılında yapılan revizyonlarla son teknolojiye entegrasyonun sağlandığını aktaran Bahar, üst yapı yatırımlarının da büyük ölçüde bitirildiğini söyledi. Sıranın bölge sınırlarının genişletilmesine geldiğini ifade eden Bahar, “Sayın Vali Münir Karaloğlu'nun desteği sayesinde bölgemiz sınırlarına dahil edilecek 900 dönümlük yeni tevsi alanlarıyla ilgili çalışmalarda sona gelindi. 2017 yılı bütçemizin önemli bir kısmı, söz konusu alanların hazineden ve şahıslardan satın alınıp bölgemize dahil edilmesinde kullanılacak. Yeni oluşacak sanayi parsellerinde kurulacak fabrikalar ile OSB'nin ekonomiye, istihdama ve üretime olan katkısı daha da artacaktır" dedi. 

GİRDİ MALİYETLERİ DÜŞÜRÜLMELİ

2017 yılı içerisinde yapılacak diğer yatırımlar hakkında da bilgi veren Bahar, şunları kaydetti:

"Katılımcılarımızın girdi maliyetlerini düşürmek en büyük hedefimiz. Rekabet edebilmemiz için sanayicilerin üzerindeki yüklerin hafifletilmesi bir zarurettir. Yaptığımız yeni enerji tedarik anlaşması ile sanayicilerimizin en ucuz elektriği, en ucuz suyu kullanmasını sağladık. Bölge güvenliğini artırmak için inşa edeceğimiz jandarma karakolu 120 gün gibi kısa bir sürede bitirilip teslim edilecek. Firmalarımızın katma değeri yüksek ürünler geliştirmesi ve üretmesi için planladığımız Ar-Ge merkezi ve bilim bungalovlarının yapımına da 2017 yılı içerisinde başlamayı planlıyoruz."

DAHA YEŞİL BİR OSB

2017 yılında su, atıksu ve hizmet kalemlerinin birim fiyatlarında maliyet esaslı artışlar olduğunu belirten Bahar, sanayicilere artı değer katacak projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini ifade etti. Eğitim programlarının da 2017 yılında artan bir ivmeyle süreceğine işaret eden Ali Bahar, "Çalışanlarımızın ve firmalarımızın kişisel, mesleki ve kurumsal gelişmesine katkı sağlamak, öğrenmek, bilimin ışığında gelişmek ve büyümek temel felsefemizdir. Sektörel ticaret heyet programlarımız ile sanayicilerimizi yeni ihracat pazarları ile tanıştırmaya devam edeceğiz. Tüm bunları yaparken çevreye ve doğaya olan saygımızdan zerre taviz vermeyeceğiz. Aksine, seramızda yetiştirdiğimizi bitki ve çiçek sayısını artırıp Antalya'ya daha yeşil bir OSB sunacağız" diye konuştu.

2016 YATIRIMLAR YILI OLDU

Geçen yıl gerçekleşen yatırımlar hakkında da bilgi veren Bahar, 2016 yılı bütçesinin büyük bir bölümünün bölgenin üst ve altyapı projelerinde kullanıldığını belirterek, "48 yatak kapasiteli otel ve sosyal tesis projesi, 2016 yılı içerisinde tamamladığımız en mühim üst yapı yatırımlarımızdan birisidir. Ayrıca hizmete açtığımız 96 kişilik kreşimiz ve 28 dükkânlık çarşımızda 2016 yılının katılımcılarımıza artı değerler katan projeleri arasındadır. Altyapı alanında gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ise sanayicilerimize sunduğumuz kalite ve kesintisiz hizmetin bir üst kademeye taşınmasında önemli bir rol oynamıştır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.