Adana Yüreğir'e 600 Sosyal Konut Geliyor!

Adana Yüreğir'e 600 Sosyal Konut Geliyor!

Adana Yüregir'de sosyal konut hamlesi başlıyor. TOKİ ve Yüreğir Belediyesi tarafından yaklaşık 600 adet sosyal konut bölgeye kazandırılacak.

A+A-

Adana Yüreğir Belediyesi tarafından Atakent Mahallesi'ne yapılacak olan konutların ise en kısa sürede ihalesinin yapılacağını belirten Başkan Çelikcan yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını belirtti. Geçtiğimiz günlerde bahsi geçen alanın imar planlarının onayı ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar ile yapılan görüşmelerde hazırlanan projelerin kabul gördüğünü ve çalışmaların devam ettiğini belirtti. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın girişimiyle TOKİ  tarafından Havutlu Mahallesi'ne dar gelirli vatandaşlara yönelik 280 adet sosyal konut yapılacak. Yapılacak olan 2+1 ve 3+1 dairelerin ihalesi yapıldı ve yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. 

BAŞKALARI ARSA SATAR BİZ ARSA ALDIK 

Yüreğir Belediyesi olarak sosyal konut yapacak arsa olmadığı için parayla arsa aldıklarını belirten Başkan Çelikcan "Yüregir'e yeni ve modern konutlar kazandırmak, vatandaşlara uygun şartlarda konut edinmelerini sağlamanın yanı sıra ruhsatsız yapılaşmanın da önüne geçmek amacıyla 2+1 ve 3+1 olmak üzere yaklaşık 600 adet sosyal konut yapacağız. Atakent Mahallesi'ne yapılan temalı parkın yanına yapacağımız konutları uygun fiyatlarla vatandaşlarımıza vereceğiz. Yapacağımız konutların içerisinde sosyal ve kültürel tesislerimiz de olacaktır." şeklinde konuştu. Havutlu Mahallesi'ne yapılacak olan sosyal konutlarla ilgili çalışmaların olumlu bir şekilde sonuçlanmasından mutluluk duyduklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "TOKİ ile yapılan görüşmeler sonucunda dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik 280 adet sosyal konut projesini başlatmış bulunmaktayız. Bununla ilgili yüklenici firmaya yer tahsisi yapıldı ve inşaatlar yakında başlayacaktır." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.