20 Yılda Binlerce Konut Üreten İnşaat Şirketi İflas Etti

20 Yılda Binlerce Konut Üreten İnşaat Şirketi İflas Etti

İstanbul'da 20 yılda binlerce konut inşa eden, son olarak 1.300 konutluk Eval Park projesine imza atan Eval İnşaat iflas etti.

A+A-

 Bakırköy 3. Asliye Tic. Mahkemesi, geçen 13 Temmuz’da Eval İnşaat ve Ticaret Limited Şti için iflas kararı verdi. Mahkemenin verdiği iflas kararı ile birlikte şirketin tasfiyesi için dosya Bakırköy 1. İcra İflas Müdürlüğü’ne gönderildi. Birinci alacaklılar toplantısı ise 10 Ekim günü yapılacak.

BİNLERCE KONUT İNŞA ETTİ

20 yılı aşkın bir süreden beri konut ve işyeri inşa eden Eval İnşaat, bugüne dek binlerce daire inşa etti. Şirketin en büyük projesi ise 1.300 daireden oluşan ‘Eval Park Projesi’ olmuştu.

Ancak, Esenyurt’ta bulunan proje şirket için sancılı bir sürecin de başlamasına neden oldu. Projenin tamamlanamaması sonrası devreye başka şirketler girdi. Bu süreçte Eval İnşaat’ın sahipleri ile başka yükleniciler arasında yaşanan gerilim, silahlı saldırıya dönüşmüştü.

Eval İnşaat’ın sahibi Aydın Arvas ile avukatı kurşunlanmıştı. Bu kişilerin kurşunlanmasının gerisinde yer alan isimlerden Adem Örenci ve Medet Anlı hapis cezası aldı.

SAHİBİ SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

Eval İnşaat’ın sahibine yönelik silahlı saldırıyı Sedat Peker de 2 yıl önce gündeme getirmişti. Peker, Esenyurt eski belediye başkanı Murat Alatepe’nin, Arvas’a saldırıda rolü olduğunu iddia etmişti.

Peker, Alatepe’nin, kendisine ait gayrimenkulleri eniştesinin üzerine kaydettiğini belirtmişti. Peker, Alapete’nin eniştesinin de Aydın Arvas’ın kurşunlanmasına karışan Adem Örenci ile ortak olduğunu gündeme getirmişti. Peker, Örenci’nin, Alatepe’nin işlerini yaptığını öne sürmüştü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.