16.000 Ürün Çeşidiyle Hırdavat  Sektörünün En Güçlü Oyuncularından Biriyiz

16.000 Ürün Çeşidiyle Hırdavat Sektörünün En Güçlü Oyuncularından Biriyiz

55 yıl önce 4 metrekarelik bir dükkanda kurulan Gündoğmuş Hırdavat, bugün 8 bin metrekare kapalı alanı, 60 kişilik personeliyle hizmet ediyor. Sami Yıldız, 16.000 ürün çeşidiyle hırdavat sektöründeki en güçlü firmalardan biri olduklarını söyledi.

A+A-

1968 yılında Kemerlatı'nda 4 metrekarelik küçük bir alanda kurulan Gündoğmuş Hırdavat’a 1982 yılında şirketin ikinci kuşak temsilcisi Sami Yıldız dahil oldu. 1995 yılında şirketin bütün yönetimini ele alan Yıldız, şirketi sürekli büyüterek 2018 yılında merkezini Torbalı'ya taşıdı.

Her yıl daha da büyüyeyerek faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Yıldız, şunları dile getirdi: "2018 yılında Torbalı'ya şirketimizi taşıdık. Burada 8.000 metrekare alanda hizmet veriyoruz. Lojistik anlamda sorun yaşamayan bir firmayız. İzmir dışındaki bölgelere de hizmet veriyoruz. Talep geldiğinde tüm bölgelere hizmet verecek şekilde altyapımızı kurduk. 16 bin çeşit ürünümüz bulunmaktadır. Yüzde 90 stok tutarak çalışıyoruz. Genelde satışlarımız bayilik üzerinden oluyor ve 1.700 tali bayimiz bulunuyor. Toplamda 60 kişilik ekiple hizmet veriyoruz.”

İnşaat ve otel yatırımı

Hırdavat dışındaki yatırımlarından bahseden Yıldız, "2008 yılında inşaata başladık. 160-170 tane daire yaptık. Daha sonrasında depo inşaatlarına yöneldik. Şu anda sanayi depolama alanları inşa ediyoruz.  Turizm sektörüne ise 2015 yılında girdik. Çeşme'de bir otel inşa ettik. Otelin etrafındaki arsaları satın aldık. Mevcut otelimizi büyütmeyi hedefliyoruz" dedi.

3. kuşak şirketi daha da büyütmeyi hedefliyor

Hukuk fakültesini bitirdikten sonra 2019 yılında şirkete dahil olan Sami Yıldız'ın kızı Büşra Yıldız Güler ile ticaret hayatından sonra şirkete dahil olan eşi Harun Güler ise şirketin 3. kuşak temsilcileri olarak şu ifadeleri kullandı: "Çok iyi bir ekibimiz var. Çoğunluğu 15 yıldan fazla süredir bizimle çalışıyor. Biz de yeni kuşak olarak şirketi bir adım daha ileriye taşımayı düşünüyoruz. Dönemin yeni pazarlama araçlarını ve diğer farklı teknolojik gelişmeleri de şirkete entegre ederek ilerlemeyi hedefliyoruz. Hırdavatın yanı sıra otel ve inşaat yatırımlarımızı da hızlandırma niyetindeyiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.